Uroczysta sesja Rady Miasta Kobyłka

Wreszcie połączyli Kobyłkę, zgodnie z wcześniejszą obietnicą jednego z liderów komitetu wyborczego. Przejmujący władzę w gminie Konrad Kostrzewa podziękował ustępującej burmistrz Edycie Zbieć za 5 lat pracy na rzecz miasta i obiecał dalsze bardziej intensywne działania na rzecz gminy.

To wszystko miało miejsce w trakcie pierwszej sesji Rady Miasta gdzie dokonano wyboru nowych władz Prezydium. Przewodniczącą Rady głosami radnych wybrano Sylwię Jaźwińską, zaś zastępcami zostali Jacek Lis i Monika Janczara.

W trakcie kilkugodzinnego posiedzenia rady wielokrotnie przerywano jej obrady. Powodem tego stanu rzeczy kolejny raz okazały się problemy z transmisją obrad i brakiem Internetu za którą odpowiadała ustępująca władza przygotowując tę sesję. O ileż udanie połączono programy politycznie kilku komitetów osiągając większość w Radzie o tyle rozłączono to na co od dawna czekali mieszkańcy – bezpośrednią relację. A szkoda bo momentami było słychać gorzej niż na obchodach Dnia Strażaka, a obraz z telefonu komórkowego który służył za ten z profesjonalnej kamery drgał niczym drzewo na wietrze.

Należy żywić nadzieję, że wraz ze zmianą kobyłkowskiej władzy, problemy z Interetowym przekazem pójdą w zapomnienie.