Zwycięstwo Marcovii z Mazovią Mińsk Mazowiecki

Zwycięstwo Marcovii z Mazovią Mińsk Mazowiecki, fot. Sportowe WWL

Z racji długiego weekendu majowego mecz pomiędzy Marcovią a Mazovią Mińsk Mazowiecki rozegrany został wyjątkowo w czwartek 2 maja. Mimo, że to goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie to po końcowym gwizdku z wygranej 3:2 (1:1) cieszyli się nasi zawodnicy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Piotr Cudny a jedno trafienie zaliczył Michał Boczoń.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu była Mazovia, która nie dość, że zajmuje siódme miejsce w tabeli to w swoich szeregach posiada takich zawodników jak Łukasz Broź, Miłosz Przybecki, Wojciech Trochim i Michał Masłowski. Marcovia zaś borykała się przed pierwszym gwizdkiem z problemami kadrowymi. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować musiał Grzegorz Kalisiak a Kamil Żmuda przez kontuzję rozpoczął sobotnie spotkanie na ławce rezerwowych. W ich miejsce pojawili się Michał Wołos i Filip Bućko, którzy stanęli jednocześnie przed szansą zadomowienia się na dłużej w wyjściowej jedenastce.

Jako pierwsi, zgodnie z przewidywaniami, zaatakowali goście. W 17 minucie wynik otworzył Michał Bondara i Mazovia objęła tym samym prowadzenie. Odpowiedź ze strony Marcovii nadeszła tuż przed przerwą gdy rzut karny podyktowany za faul na Patryku Piaseckim wykorzystał Piotr Cudny. Przy tej okazji drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik gości Kamil Szczęsny.

Perspektywa gry w przewadze przez całą drugą połowę napawała mareckich kibiców dużym optymizmem. Niestety w 50 minucie ponownie prowadzenie objęła Mazovia. Tym razem Pawła Błesznowskiego pokonał mający za sobą występy na ekstraklasowych boiskach Miłosz Przybecki. Na szczęście Marcovia błyskawicznie odpowiedziała za sprawą Michała Boczonia, który trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Podopieczni Łukasza Stasiuka nie zamierzali się zatrzymywać i idąc za ciosem zdobyli w 75 minucie trzecią bramkę. Na listę strzelców ponownie wpisał się niezawodny Piotr Cudny, który pokonał Mateusza Łysika bezpośrednio z… rzutu rożnego! Jak się później okazało było to trafienie dające Marcovii niezwykle cenne zwycięstwo.

Brawo! Brawo zawodnicy, brawo trenerzy i brawo kibice!

Teraz przed Marcovią piłkarski maraton. W środę jej wyjazdowym rywalem będzie Hutnik Warszawa a trzy dni później do Marek zawita Sokół Serock. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na obydwa spotkania.

Marcovia Marki – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:2 (1:1)
Bramki: 45′ Piotr Cudny (rzut karny), 56′ Michał Boczoń (as. Piotr Cudny), 75′ Piotr Cudny
Żółte kartki: Piasecki, Duczek
Skład Marcovii: Paweł Błesznowski – Bartosz Laskowski, Michał Wołos, Michał Boczoń, Kacper Klinicki, Sebastian Duczek (78′ Roman Zhuk), Mateusz Argasiński (C), Michał Durajczyk (67′ Patryk Kultys), Piotr Cudny (81′ Milan Bazler), Filip Bućko (67′ Jakub Szczepocki), Patryk Piasecki (70′ Kacper Grabowicz)
Trenerzy: Łukasz Stasiuk, Kamil Boratyński, Marek Plichta

Fot. Sportowe WWL