Dzielnicowy pomógł zaatakowanemu 74-latkowi

Policja, fot: fotolia.com

Dzielnicowy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie podczas obchodu rejonu służbowego interweniował w sprawie zagrożenia życia i zdrowia mężczyzny. Gdy tylko usłyszał od przechodniów informację o pobiciu 74-latka zareagował natychmiast i poszedł mu z pomocą.

Wyjątkowo agresywnego mężczyznę przyszło zatrzymać dzielnicowemu z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie w Wołominie. 34-latek bez powodu zaatakował na ulicy 74-letniego mężczyznę i zaczął go okładać pięściami po całym ciele. Na szczęście przechodnie, którym krzywda ludzka nie jest obojętna powiadomili policjanta będącego w trakcie obchodu rejonu służbowego.

Mł. asp. Jacek Dąbrowski zareagował natychmiast i od razu udał się na wskazane przez świadków miejsce, gdzie interweniował w sprawie zagrożenia życia i zdrowia mężczyzny. Do seniora funkcjonariusz wezwał karetkę pogotowia.

Według kodeksu karnego, kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia poniżej 7 dni podlega karze ograniczenia wolności nawet do 2 lat.

oprac. mk