Usłyszał 31 zarzutów kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy

Usłyszał 31 zarzutów kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy, fot: policja.pl

Prowadzone przez kryminalnych wołomińskiej komendy działania dotyczące ustalenia i zatrzymania osoby podejrzewanej o użycie cudzej karty i dokonanie nią 31 transakcji finansowych doprowadziły do zatrzymania 21-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna już został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o przywłaszczeniu karty płatniczej i dokonanie nią 31 transakcji finansowych zgłosił w wołomińskiej komendzie mieszkaniec naszego powiatu. W sprawę zaangażowali się nie tylko policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego lecz również kryminalni. Ci szybko ustalili dane osoby podejrzewanej o ten czyn. Jedynym problemem było jej zatrzymanie z uwagi na fakt, że nie przebywała od dłuższego czasu pod adresem zameldowania. Ta przeszkoda też została błyskawicznie pokonana. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że osoba ta może poruszać się po centrum Warszawy, w tym po dużych centrach handlowych.

Kryminalni udali się na warszawskie Śródmieście, gdzie faktycznie w jednej z galerii handlowych zatrzymali mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Ten już w trakcie rozpytania przyznał się do przywłaszczenia karty płatniczej. Jak zeznał później podczas przesłuchania, kartę tę otrzymał od znajomego, którego dokładnie nie znał i miał mu zrobić zakupy. Później zapomniał mu oddać karty i przez jakiś czas z niej korzystał.

21-latek trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie mu 31 zarzutów kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy – bezprawnego użycia karty płatniczej polegające na wykorzystaniu jej funkcjonalności w postaci technologii zbliżeniowej w celu zawładnięcia środkami pieniężnymi zawartymi na rachunku. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.