W czwartek otwarcie zamkniętych oddziałów w wołomińskim szpitalu

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie

Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie poinformował o planowanym otwarciu oddziałów zamkniętych z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Dyrektor Szpitala w Wołominie, Grzegorz Krycki poinformował o planowanym na najbliższy czwartek otwarciu oddziałów zamkniętych z powodu zagrożenia epidemiologicznego:

– Uprzejmie informuję, że po przeprowadzeniu wszystkich procedur sanitarnych otwieramy
w dniu 09.04.2020 o godz. 8.00 oddział położniczo-ginekologiczny wraz z traktem porodowym oraz oddział neonatologiczny będzie do Państwa dyspozycji.

Zwróciłem się z wnioskiem do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wołominie o cofnięcie decyzji o kwarantannie wszystkim pracownikom oddziałów, u których nie stwierdzono COVID-19, na dzień dzisiejszy wszystkie wyniki są negatywne.

Jednocześnie informuję, iż w w/w oddziałach została przeprowadzona pełna dekontaminacja i obecnie nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego do udzielania pełnych świadczeń medycznych w zakresie porodów, patologii ciąży oraz noworodków.

Wszystkim pracownikom, którzy zachowali się bardzo profesjonalnie wdrażając opracowane procedury sanitarne po podjęciu informacji o możliwym zagrożeniu a następnie jak najszybszym przygotowaniu oddziałów do pełnej gotowości udzielania świadczeń medycznych składam wyrazy szacunku i podziękowania.