W lutym debiut eSesji w Markach

W lutym debiut eSesji w Markach

Miasto Marki wdrożyło rozwiązanie, które znakomicie poprawi relacjonowanie prac radnych.

Ostatnio sala obrad naszej Rady Miasta przechodziła informatyczną rewolucję. Pojawiły się szybkoobrotowe kamery full HD, nowy sprzęt nagłaśniający, wymieniony został system do głosowania. Te zmiany są efektem wdrożeniem systemu eSesja, usprawniającego pracę naszych radnych, a także jej relacjonowanie. Owoce tej przemiany będzie można zaobserwować 20 lutego na planowanej na ten dzień sesji Rady Miasta.

– Dzięki nowej technologii mieszkańcy będą mogli obserwować komisje i sesje Rady Miasta w dużo lepszej jakości niż obecnie, a także na bieżąco czytać wyniki głosowań – podkreśla Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Transmisja będzie realizowana za pośrednictwem serwisu YouTube oraz strony www.marki.pl. eSesja automatycznie będzie nanosić na obraz z transmisji takie informacje jak: nazwa i termin posiedzenia, aktualnie omawiany punkt, nazwisko i funkcję osoby wypowiadającej się.

– To narzędzie usprawni także sesje i komisje: ułatwi prowadzenie dyskusji i przebieg głosowań – podkreśla Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta.

Marki zdecydowały się na wdrożenie rozwiązania, które już sprawdziło się w wielu polskich samorządach. Z eSesji korzystają zarówno wielkie miasta (Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Kraków, Lublin, Wrocław, Warszawa) jak i gminy podobne do Marek (Bochnia, Gorlice, Jarocin). Jak informuje operator eSesji, z jej pomocą przeprowadzono już ponad 36 tys. posiedzeń i zrealizowano ponad 138 tys. głosowań w całej Polsce.

źródło: marki.pl