W Markach powstanie plac miejski z prawdziwego zdarzenia

projekt placu miejskiego przy ul. Sportowej w Markach, fot. Urząd Miasta Marki

Urząd Miasta Marki ogłosił przetarg na wykonanie placu miejskiego pełnego atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wszystko to znajdować się będzie przy ulicy Sportowej.

Najpierw mieszkańcy wyklikali plac zabaw w konkursie Nivea. Potem miasto dostało unijne pieniądze i wybudowało drogę rowerową oraz chodnik. Jesienią ruszą też prace przy budowie parking „Parkuj i Jedź”. To wszystko się dzieje lub będzie działo przy ul. Sportowej. Ale czy na pewno to już wszystko? Otóż nie! W piątek samorząd Marek, we współpracy z Wodociągiem Mareckim, ogłosił przetarg na przebudowę placu miejskiego w tej części miasta. Pod tym dość formalnym określeniem kryje się budowa miejsca spotkań dla mieszkańców: tych najmłodszych, i tych już pełnoletnich. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, przy Sportowej powstaną:

– plac wodnych atrakcji dla dzieci z multimediami;
– siłownia plenerowa z 13 podwójnymi urządzeniami zgrupowanymi w dwóch stacjach;
– plac ćwiczeń dla dorosłych wyposażony m.in. w poręcze, drabinki i ławki do ćwiczeń;
– park linowy dla dzieci w wieku 3-13 lat o małym stopniu trudności (9 przeszkód, 8 platform drewnianych);
– alejki: spacerowa oraz dla rolkarzy/rowerzystów;
– miejsce pod sezonową gastronomię;
– toaleta publiczna;

 

projekt placu miejskiego przy ul. Sportowej w Markach, fot. Urząd Miasta Marki

– Na realizację części inwestycji (park linowy, siłownia) wskazali mieszkańcy w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Połączyliśmy je z naszymi pomysłami. Dzięki temu powstanie w naszym mieście miejsce spotkań na  świeżym powietrzu z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Paweł Pniewski z mareckiego ratusza.

O wyborze wykonawcy prac zdecydują 3 kryteria: cena, okres gwarancji na elementy infrastruktury oraz okres gwarancji na nasadzenia roślin. Termin składania ofert mija  16 sierpnia. Wykonawca  na realizację robót będzie mieć czas do 8 grudnia 2017, natomiast wszystkie nasadzenia krzewów ozdobnych i drzew muszą zostać wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

 

źródło: Urząd Miasta Marki