W sobotę Dolcan Ząbki zmierzy się z Deltą Słupno

1582
Mecz IV ligi, fot: Dolcan Ząbki

Przed nami 31. seria spotkań w IV lidze mazowieckiej, grupie północnej. Sprawdźmy co nas czeka w jej trakcie. Mecze rozegrane zostaną w dniach 13-14 maja.

Porażka w wyjazdowym meczu z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock w żaden sposób nie wpłynęła na pozycję ząbkowskiej drużyny w ligowej tabeli. Dolcan nadal zajmują w niej czternaste miejsce, ale zwiększyła się strata do strefy bezpiecznej. Na trzydzieści sześć do tej pory zdobytych ligowych punktów składa się dziewięć zwycięstw oraz dziewięć remisów, przy już dwunastu porażkach. W piętnastu meczach rozegranych dotychczas przed własną publicznością ząbkowianie sześciokrotnie wygrali, trzy razy zremisowali i doznali sześciu porażek. Stosunek bramek w charakterze gospodarza wynosi 29:21. Do poprzedzającej w ligowej tabeli drużyny MKS-u Przasnysz, Dolcan traci cztery punkty, do Bugu Wyszków, Mławianki i Hutnika Warszawa po sześć.

Ząbkowską drużynę w sobotę o godzinie 16.00 czeka mecz z zajmującą przedostatnią pozycję w tabeli – Deltą Słupno. Zawodnicy z niewielkiej podpłockiej miejscowości wywalczyli dotychczas 19 punktów, z czego aż 13 w rundzie wiosennej. W dotychczas rozegranych spotkaniach drużyna gości zanotowała cztery zwycięstwa, siedem remisów i doznała aż dziewiętnastu porażek. Bilans bramkowy wynosi 31:62.

W rundzie jesiennej mecz obu drużyn zakończył się remisem 2:2. Gole dla Dolcanu strzelili Łukasz Stanisławski oraz Grzegorz Krystosiak.

Jak by nie liczyć i próbować kombinować, miejsce czternaste zajmowane aktualnie przez ząbkowską drużynę utrzymania w lidze dać po prostu nie może. Trzynaste, przy wielce prawdopodobnym spadku z III ligi wołomińskiego Huraganu, także pewności nie daje. Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko grać i wygrywać!

Źródło: Krzysztof Krajewski, Dolcan Ząbki

 

Komentarze