W weekend zamkną Chełmżyńską 145 pojedzie objazdem

Roboty drogowe, fot: Countrypixel/fotolia.com

W weekend wykonawca kanalizacji na ulicy Chełmżyńskiej będzie odtwarzać nawierzchnię jezdni.

Od piątku, 5 kwietnia, od godz. 22.00 do poniedziałku, 8 kwietnia, do godz. 5.00 zamknięta będzie jezdnia ul. Chełmżyńskiej w rejonie ul. Meblowej. Objazd będzie prowadził ul. Strażacką do ul. Żołnierskiej.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, które pojadą objazdem przez ul. Powstańców, al. J. Piłsudskiego, Żołnierską i Strażacką.

W weekend zamkną Chełmżyńską 145 pojedzie objazdem

W sobotę, 6 kwietna, o godz. 21.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Łodygowej. Wykonawca przebudowy rozpocznie układanie ostatniej warstwy nawierzchni na północnej jezdni. Ruch w obydwu kierunkach na odcinku od ul. Radzymińskiej do Wolińskiej zostanie skierowany na jezdnię południową. Zostanie tam wytyczone po jednym pasie w każdą stronę. Na wysokości skrzyżowania z ul. Wolińską kierowcy przejadą na jezdnię północną, którą ruch odbywa się do ul. Klamrowej, dalej pojazdy omijają plac budowy, jadąc nowo wybudowanymi jezdniami serwisowymi. Połączenie z ul. Łodygową odzyskają ulice Przewoźników i Wschodnia.

Czynne będzie także skrzyżowanie z ulicami Wyspową i Potulicką. W połowie kwietnia wykonawca robót planuje udostępnić kierowcom obydwie jezdnie na odcinku od ul. Radzymińskiej do Wolińskiej.