Wędkarski dzień dziecka z policją

Wędkarski dzień dziecka z policją, fot: policja.pl

Zawody w łowieniu ryb rozpoczęły uroczyste obchody Dnia Dziecka. Do rywalizacji przystąpili miłośnicy wędkarstwa w wieku od 6 do 18 lat. Wszyscy młodzi wędkarze zostali zaproszeni przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego 61 w Ząbkach. Do wspólnych zabaw z okazji Dnia Dziecka dołączyli również policjanci.

Wczoraj na terenie zbiorników wodnych Glinianki w Zielonce uroczyście obchodzony był Dzień Dziecka. Gospodarzem spotkania był Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego 61 w Ząbkach. Najważniejszymi gośćmi byli młodzi pasjonaci wędkarstwa, którzy rywalizowali w ilości złowionych ryb. Do zawodów przystąpili również podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ząbkach. Po emocjonującej rywalizacji przyszedł czas na spotkania ze służbami.

Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Ogromne zainteresowanie wzbudzili przedstawiciele policji konnej z Komendy Stołecznej Policji. Każde dziecko chciało pogłaskać czworonożnego funkcjonariusza z uzdą. Byli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach.

Pomimo kapryśnej pogody i przelotnego deszczu, wszyscy byli w doskonałych humorach.

Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie zawodów wędkarskich. Sędziowie jednogłośnie zdecydowali, że wszystkie dzieci zajęły I miejsce i każdy uczestnik zasłużył na medal oraz dyplom. W uroczystości wręczania nagród gościnnie uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Wołominie inspektor Marek Ujazda oraz Burmistrz miasta Ząbki pani Małgorzata Zyśk.

Podinsp. Wioletta Zychnowska/g.p