Wernisaż wystawy „Z Ziemi”

Wernisaż wystawy "Z Ziemi"

Już po raz kolejny w parku przy Pałacu w Chrzęsnem pojawią się wyjątkowe prace ceramiczne. W ramach wystawy rzeźby „Z Ziemi”, ekspozycja cenionych artystów, aż do jesieni będzie zdobić przypałacową przestrzeń.

Plenerowemu wydarzeniu będzie towarzyszył krótki happening polegający na prezentacji kreacji-instalacji, inspirowanej ceramiką. Kreacja ukazana w ruchu, na modelce spacerującej po przypałacowym parku, pomiędzy rzeźbami, nawiązująca kolorystyką, przewodnim kształtem, strukturą i fakturą do zaprezentowanej ceramiki.

Autorski projekt do wydarzenia przygotuje Monika Kupiec, która obejmie wernisaż opieką artystyczną. Podczas plenerowego spotkania zaprezentowane zostaną elementy performance, jako sposobu przekazywania treści odbiorcom oraz body art.

Monika Kupiec ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Pięknych w Warszawie, jest absolwentką ASP w Łodzi na Wydziale Projektowania Tkaniny i Ubioru. Od zawsze rysuje, maluje, projektuje. Od lat zawodowo zajmuje się projektowaniem ubioru i stylizacją, pisze artykuły o tematyce modowej i takowe ilustruje. Stylizuje sesje zdjęciowe, ma na swoim koncie liczne publikacje modowe, pokazy mody oraz sesje. Nieprzerwanie jednak tworzy wszelkie formy plastyczne, rzeźby i instalacje scenograficzne i pomniki. Najchętniej w technikach plastycznych, sięga po flamaster oraz suchą pastel, często także akryl oraz dłuto linorytnicze. Uwiecznia piękno ludzkiego ciała i to ono ją pasjonuje najbardziej. Rozbiera ludzi na obrazach, ale ubiera na co dzień.

Kuratorem wystawy plenerowej jest Wanda Wolf. Projekt współfinansowany jest ze środków Powiatu Wołomińskiego. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy „Z Ziemi”