WFIO – znamy już projekty rekomendowane do realizacji w 2023 roku!

WFIO - znamy już projekty rekomendowane do realizacji w 2023 roku!

Wołomiński Fundusz Inwestycji Oświatowych (WFIO) to narzędzie, które pozwala systematycznie, konsekwentnie i zgodnie z wolą społeczności szkolno-przedszkolnej inwestować w placówki oświatowe i rozwój ich infrastruktury. Formuła konkursowa WFIO pozwala realizować najbardziej potrzebne inwestycje, a rotacyjność daje szanse wszystkim gminnym placówkom na wygraną w konkursie. Wiemy już, jakie projekty zostaną zarekomendowane Radzie Miejskiej do realizacji w 2023 roku.

W tegorocznym konkursie o przyznanie środków z Wołomińskiego Funduszu Inwestycji Oświatowych (WFIO) wpłynęło aż 11 wniosków. Najwięcej punktów zyskały projekty z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego, III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II oraz Przedszkola im. Pszczółki Mai z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Duczkach. Placówki przeprowadziły analizę potrzeb i zawnioskowały o środki potrzebne na wykonanie niezbędnych prac remontowych.

Społeczność Przedszkola w Duczkach dzięki WFIO chce odświeżyć wszystkie pomieszczenia, w III LO kapitany remont mają przejść 4 sale lekcyjne, a w I LO sala gimnastyczna. Projekty mają zostać zrealizowane w przyszłoroczne wakacje, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2023/24.