Wieczór teatralno poetycki w MDK

Wieczór teatralno poetycki w MDK

Sobotni wieczór (1 kwietnia) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie był ucztą dla miłośników sztuki – najpierw odbył się spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Piąty Wymiar pt. „Trio Absurdalne z księżycem” a następnie recital poetycki Niny Malinowskiej pt. Mój Teatr.

Podczas przedstawienia otrzymaliśmy dużą dawkę absurdu. Kobieta z tekturowym psem, człowiek żywcem wyjęty z innych czasów, marzycielka wiecznie tańcząca w obłokach oraz inteligentny i przebiegły księżyc to świetna przenośnia do dzisiejszych czasów, gdzie pęd życia i wyścig do lepszego jutra staje ponad wszystko gubiąc naszą prawdziwość i tożsamość. Niby spektakl absurdalny a jednak pięknie odzwierciedla współczesność.

Następnie w Kawiarence MDK do swojego teatru zaprosiła nas Nina Malinowska – młodziutka niepokorna aktorka, której piosenki nacechowane są olbrzymią dawką emocji. Utwory wykonywane przez artystkę to jej własne kompozycje inspirowane codziennym życiem oraz klasyki z okresu międzywojennego ubiegłego stulecia. Przy fortepianie zasiadł Paweł Jędrzejewski – wspaniały młody pianista, kompozytor oraz aranżer. Koncert odbył się w ramach cyklu „Mała Scena”.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Wołominie