Maraton teatralny „Otwarta scena”

Maraton teatralny "Otwarta scena" w wołomiński MDK.

W ostatni marcowy wieczór (31 marca) miłośnicy teatru licznie przybyli do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, aby wspólnie przeżywać emocje wraz z aktorami podczas dwóch spektakli odbywających się w ramach czwartej edycji Maratonu Teatralnego „Otwarta Scena”.

Zaprezentowano dwa spektakle. Jako pierwsi wystąpili aktorzy Teatru na Progu z Warszawskiego Domu Kultury Śródmieście. Przedstawili sztukę Moliera „Świętoszek” osadzoną we współczesnych czasach – opowieść o hipokryzji oraz zakłamaniu w celu uzyskania doraźnych korzyści. Kolejnym spektaklem była komedia teatralna wpisana do księgi rekordów Guinessa za rekordową ilość wystawień – „Odlot” w wykonaniu Teatru Loża Szyderców z Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Była to mieszanka pozytywnej energii, znakomitego aktorstwa, wspaniałej reżyserii oraz śmiechu.

Maraton teatralny „Otwarta scena” w wołomiński MDK.

Wisienką na torcie wydarzenia były warsztaty improwizacji teatralnej poprowadzone przez Artura Jóskowiaka. Jest to człowiek wielu twarzy: aktor improwizator, komik, konferansjer, trener improwizacji, nauczyciel, logopeda oraz współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja. Artur mocno postawił na autentyczność sceniczną, na grę, podczas której aktor – mimo roli – pozostaje sobą. Pokazał również, że w teatrze bardzo istotne jest skupienie uwagi na drugiej osobie, koncentracja i słuchanie siebie nawzajem. W programie warsztatów nie zabrakło oczywiście zabawnych improwizowanych scenek i zabaw rozgrzewających ciało oraz umysł.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Wołominie