Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zawita do Wołomina

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”
źródło: niepodległa.gov.pl

Nowoczesna przestrzeń z atrakcjami takimi jak pokazy VR, hologramy czy makiety będzie dostępna bezpłatnie, dla wszystkich.

W kameralnej przestrzeni stworzonej w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają przeklikać przez najważniejsze informacje, holoboxy prezentują artefakty, które można oglądać z wielu stron, podróż w czasie zapewniają gogle VR, a gospodarzem całej wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości.

W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Sto lat temu kończył się proces formowania granic po I wojnie światowej i licznych konfliktach na spornych terenach granicznych. Politycy i wojskowi wspólnie wywalczyli kształt niepodległej Polski lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Wysiłki tysięcy obywateli skupiły się na odbudowie polskiej państwowości w wielu dziedzinach życia. Choć ich poglądy i wizje przyszłości mocno się różniły, to jednak razem budowali wspólnotę państwową, a Polska stała się dla nich dobrem wspólnym.

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Wołominie źródło: niepodlegla.gov.pl

Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze pół godziny na obejrzenie filmu VR. Wystawa jest dostępna także dla dzieci i dorosłych poruszających się na wózkach, dzięki specjalnie rozkładanej rampie. Osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na pomoc obsługi Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”. Na zakończenie na zwiedzających będzie czekał namiot ze strefą zabaw, fotobudka oraz pamiątkowa księga gości.

Wołomin – Parking przy kościele Św. Józefa robotnika – w pierwszy weekend października 30 września – 3 październik ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin, Polska (parking przy kościele św. Józefa Robotnika

  • Dzień 1: 12:00 – 18:00
  • Dzień 2 i 3: 10:00 – 18:00
  • Dzień 4: 10:00 – 16:00