Wkrótce otwarcie tunelu w Zielonce!

2457
foto. Urząd Miasta Zielonka

W czwartek została położona ostatnia warstwa ścieralna asfaltu w tunelu w ul. Kolejowej. W najbliższych dniach Wykonawca prac – Konsorcjum Torpol planuje wystąpić do odpowiednich instytucji z dokumentacją niezbędną do odbioru obiektu.

Większość prac w tunelu w ul. Kolejowej zostało już zakończonych. Pozostały niewielkie prace wykończeniowe m.in. przy budowie chodników i zjazdów, a także wprowadzenie stałej organizacji ruchu, której projekt jest w chwili obecnej na etapie uzgadniania. Plac budowy wymaga też uprzątnięcia.

Jeśli procedury będą toczyć się bez większych problemów, tunel drogowy w ul. Kolejowej powinien zostać dopuszczony do ruchu przed końcem maja.

Jezdnia w tunelu w ul. Kolejowej będzie miała 6 metrów szerokości. Ze względu na ograniczenia w terenie, w tunelu powstał chodnik dla pieszych tylko po jednej stronie jezdni, o szerokości 1,8 metra. Został on wyniesiony powyżej poziomu ulicy, dzięki czemu piesi będą mieć zapewnione bezpieczne przejście w tunelu. Przepisy nałożyły też na Wykonawcę konieczność budowy barier energochłonnych, które są wymagane przy tego typu obiektach.

W ramach prac przy budowie tunelu wykonywane są także zjazdy w ul. Piastowską, na bazarek miejski oraz wjazd na parking pobliskiego dyskontu spożywczego. Powstaje też tzw. droga serwisowa prowadząca do zabudowań leżących na rogu ul. Kolejowej i Słowackiego.

Komentarze