10 litrów płynnej amfetaminy w butelkach z herbatą

10 litrów płynnej amfetaminy, fot: CBŚP

Policjanci CBŚP zatrzymali w Markach dilera narkotyków, który przewoził w swoim samochodzie 10 litrów płynnej amfetaminy. Z takiej ilości można wytworzyć blisko 14 kilogramów czystego narkotyku o wartości w obrocie detalicznym prawie pół miliona złotych. Mężczyzna po zarzutach w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie trafił decyzją sądu do tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku rozpracowując zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją, przemytem i handlem narkotykami ustalili, że jedna z osób zaangażowanych w ten proceder będzie przemieszczała się w okolicach Warszawy. Policjanci zorganizowali zasadzkę i kiedy kierujący fiatem brava pojawił się w podwarszawskich Markach zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna przewoził w bagażniku 12 butelek napojów. Jednak zamiast właściwej zawartości w szczelnie zapakowanych plastikowych butelkach była płynna amfetamina.

Zatrzymany 25 letni mieszkaniec Zambrowa, fot: CBŚP

Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Zambrowa i zabezpieczyli płynny narkotyk. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie usłyszał zarzuty obrotu środkami odurzającymi, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Źródło: kom. Agnieszka Hamelusz, CBŚP