Włamali się do nieczynnej rozdzielni energetycznej

Policja fot: fotolia.com

Dwóch mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. 26 i 31-latek włamali się do budynku nieczynnej rozdzielni energetycznej, po czym zdemontowali znajdujące się tam urządzenia oraz szafki energetyczne.

Kilka dni temu pracownicy jednej z firm na terenie Wołomina zgłosili fakt włamania do budynku nieczynnej rozdzielni energetycznej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który wskazał mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Mundurowi szybko ustalili, że 31-latek wraz z druga osobą dostali się do budynku rozdzielni energetycznej poprzez ukręcenie kłódki w drzwiach a następnie demontaż szaf i urządzeń energetycznych, które zostały wyniesione na zewnątrz budynku i przygotowane do zabrania. Wskazany przez zgłaszającego podejrzany o ten czyn Grzegorz B. został zatrzymany. Chwilę później w wyniku podjętych przez policjantów czynności został zatrzymany drugi mężczyzna 26-letni Piotr R. Obaj zostali przewiezieni do wołomińskiej Komendy i umieszczeni w policyjnej celi.

Właściciel budynku straty poniesione w wyniku włamania oraz demontażu szaf i urządzeń energetycznych wycenił na kwotę blisko 150 tys. złotych. Mężczyźni już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, za co może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin