Zawody rowerowe na orientację

Zawody rowerowe na orientację, fot: orienteering.waw.pl
 W sobotę 22.04.2017 odbędą się w Wołominie już po raz piąty zawody rowerowe na orientację. Start na dystansie długim w ramach IV rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację pozwoli w niecodzienny sposób spędzić wolny czas na rowerze na łonie natury.

Zawodnicy będą mieli do wyboru jedną z czterech tras różniących się trudnością i dystansem (od 4 do 28 km). Na starcie każdy zawodnik otrzyma kartę startową oraz specjalną mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi (PK), które należy odnaleźć w terenie w odpowiedniej kolejności i potwierdzić swoją obecność na karcie startowej przy pomocy perforatora. Wygrywa ta osoba, która na danej trasie odnajdzie wszystkie PK w najkrótszym czasie. Punkty kontrolne oznaczone są w terenie lampionem (biało-czerwonym lub biało-pomarańczowym). Trasa przejazdu nie jest oznakowana w terenie – drogę przejazdu pomiędzy poszczególnymi PK wybiera sam zawodnik na podstawie otrzymanej mapy. Trasa przejazdu odbywa się głównie po ścieżkach leśnych i polnych.

Miejsce startu na placyku przy ul. Błońskiej róg Nowa Wieś (okolice Białych Błot). Start nie jest masowy, każdy zawodnik startuje indywidualnie (osoby początkujące mogą w grupach) w godzinach 9:45-11:00.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.orienteering.waw.pl/, gdzie można znaleźć komunikat techniczny zawodów (http://orienteering.waw.pl/pl/node/3805). Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeń na stronie http://www.orienteering.waw.pl/pl/entry/race do piątku 21.04 g.14:00. Takie zgłoszenie zapewni dostępność map na starcie oraz niższą opłatę za pojedynczy start (10 zł). Dla osób, które jeszcze nie startowały w tego typu zawodach zalecany jest start na trasie najłatwiejszej – zielonej, aby na spokojnie i w miarę krótkiej trasie zapoznać się z tą bardzo ciekawą dyscypliną sportową.

Zawody objęte są patronatem Burmistrza Wołomina.

Źródło: UM Wołomin