Wodociąg Marecki rozbuduje kanalizację sanitarną

Wodociąg Marecki rozbuduje kanalizację sanitarną, fot: marki.pl

Dzięki umowie z firmą Plast-Bud w Markach powstanie dodatkowe 1,3 km sieci.

W związku z intensywną rozbudową miasta rozrasta się również podziemna infrastruktura. Prace w zakresie kanalizacji sanitarnej realizuje Wodociąg Marecki. Wydatnie pomaga w tym Unia Europejska. W marcu 2018 r. miejska firma uzyskała po raz trzeci unijne dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

– Kolejny etap prac przed naszą spółką. 14 września 2020 r. podpisaliśmy umowę na „Zadanie 1.3 – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Marki – część 3”. Jej realizacją zajmie się firma Plast-Bud, zwycięzca przetargu – informuje Wodociąg Marecki.

Firma z Ciechanowa ułoży 1,3 km sieci kanalizacji sanitarnej, wybuduje sieciową pompownię ścieków i zainstaluje 12 przydomowych pompowni ścieków. Wartość umowy to prawie 2,47 mln zł. Wykonawca udzieli 60-miesięczej gwarancji i rękojmi.

Obecna wartość unijnego dofinansowania z III etapu unijnego projektu wynosi 22,1 mln zł. W sumie z UE Wodociąg Marecki pozyskał prawie 110 mln zł, które pozwoliły na skanalizowanie Marek praktycznie od zera.