Wodociąg Marecki rozbuduje sieć kanalizacji

Sieć wodociągowa, fot: Michael/fotolia.com

Licząca ponad 200 km sieć kanalizacji sanitarnej w Markach ponownie się powiększy. Wodociąg Marecki podpisał umowę z ciechanowską firmą Plast-Bud. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie budowa niemal 5,6 km kanalizacji sanitarnej oraz dwóch pompowni sieciowych.

Gdzie powstaną nowe odcinki? Z inwestycji cieszyć się będą mieszkańcy ulic: Butrymów, Bilewiczów, Kordeckiego, Kurcewiczów, Wiśniowieckiego, Podolskiej, Kamienieckiej, Kujawskiej, Skłodowskiej, Podkomorzego, Grunwaldzkiej, Okólnej, Parkowej, Spacerowej. Powstaną także sięgacze od ulic: Butrymów, Leśnej i Środkowej. Wykonawca robót będzie mieć 12 miesięcy na realizację tego zamówienia. Po finalizacji prac do sieci będzie mogło się przyłączyć 200 nieruchomości. Wartość kontraktu wynosi ponad 8,7 mln zł. Część kosztów zrefunduje jednak Bruksela.

– W marcu tego roku podpisaliśmy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na unijne dofinansowanie. Otrzymujemy je z Funduszu Spójności po raz trzeci. W poprzednich dwóch etapach uzyskaliśmy ponad 87 mln zł – mówi Kajetan Paweł Specjalski, dyrektor zarządu Wodociągu Mareckiego.

Tym razem miejska spółka dostanie 19,3 mln zł unijnego dofinansowania do inwestycji wartych łącznie 46,2 mln zł.

W ramach trzeciego etapu realizowana jest już inna, ważna marecka inwestycja. Na terenie Czarnej Strugi powstaje druga w mieście stacja uzdatniania wody. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wodę ze strony mieszkańców. Stacja będzie gotowa w przyszłym roku.

źródło: marki.pl