Wołomin wspiera lokalny biznes, fot": wolomin.org

Decyzja Rządu o zamknięciu cmentarzy zaskoczyła wszystkich. Najbardziej bolesna okazała się dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność handlową przy cmentarzach i od dawna przygotowywali się na święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Gmina Wołomin podjęła działania, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców i sprzedawców. Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan podjęła natychmiastową decyzję o umorzeniu opłaty za miejsce handlowe pod cmentarzem. Udostępniono chętnym sprzedawcom parking pod Urzędem Miejskim, by mieszkańcy mogli kupować kwiaty i znicze w dogodnej lokalizacji. Zaapelowaliśmy do mieszkańców o solidarność ze sprzedawcami i kupowanie świeżych kwiatów pomimo zamkniętych cmentarzy.

Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina poinformowała, że miasto odkupi od lokalnych ogrodników chryzantemy, których nie uda się sprzedać. Kupione kwiaty zasadzone zostaną w przestrzeni publicznej.

Reklama

Bądźmy solidarni. Wspierajmy lokalne biznesy. Kupujmy świeże chryzantemy – ogrodnicy pracowali miesiącami, byśmy mogli na grobach bliskich postawić najpiękniejsze kwiaty.

Komentarze