Tymczasowy areszt za usiłowanie włamania do biletomatu

Policja, fot: fotolia.com

Trzech obywateli Gruzji zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Mężczyźni używając łomów usiłowali włamać się do biletomatu z zamiarem kradzieży mienia w nim się znajdującego, gdy im się to jednak nie udało próbowali oddalić się z miejsca zdarzenia. Namierzeni przez funkcjonariuszy w osobowym oplu, zostali zatrzymani na jednej z ulic.

Kilka dni temu około 2 w nocy dyżurny z komisariatu w Markach zauważył na monitoringu miejskim trzy osoby próbujące włamać się za pomocą łomów do biletomatu przy ul. Piłsudskiego. Włamywacze ubrani na ciemno z założonymi na głowach kapturami po chwili na parkingu wsiedli do ciemnego pojazdu typu kombi i odjechali.

Powiadomieni o tym fakcie policjanci prewencji z miejscowej jednostki Policji namierzyli przy ul. Granicznej osobowego opla w którym podróżowało trzech mężczyzn. Policjanci natychmiast przystąpili do działań, wydając za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia dla kierującego oplem do zatrzymania. Ten nie reagował i cały czas kontynuował jazdę. Widząc desperację kierowcy opla oraz zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego zajeżdżając mu drogę i zmuszając do zatrzymania.

Funkcjonariusze wiedząc, że mają do czynienia z osobami podejrzanymi o przestępstwo przystąpili do ich dynamicznego zatrzymania. Funkcjonariusze w samochodzie, którym podróżowali obywatele Gruzji ujawnili łomy, które mogły służyć im do ostatniego włamania. 26-latek kierujący oplem oraz jego koledzy 24 i 29-latek trafili do policyjnych celi. Sąd w Wołominie na wniosek prokuratora, po przedstawieniu mężczyznom zarzutów usiłowania włamania do biletomatu, gdzie straty wyniosły 7 tys. złotych, zastosował wobec nich tymczasowe 3-miesięczne areszty. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w przedmiotowej sprawie nadal trwają a policjanci sprawdzają, czy mężczyźni nie mają na swoim koncie innych podobnych zdarzeń.