Wołomińska policja złapała dwóch nieletnich „artystów”

Wołomińska policja złapała dwóch nieletnich "artystów", fot. policja.pl

Przed sądem rodzinnym stanie dwóch nastolatków, którzy dopuścili się aktu wandalizmu i pomalowali elewację sklepu farbą w sprayu. Dzięki czujności i szybkiej reakcji ochroniarza, policjanci zastali na miejscu zdarzenia 12 i 15- latka niszczących mienie.

Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna. W tym przypadku, bez wątpienia, czujnością wykazał się ochroniarz sklepu przy ulicy 1 Maja w Wołominie, który zauważył dwóch chłopaków malujących farbą w sprayu elewację budynku. Mężczyzna natychmiast powiadomił służby mundurowe.

Oficer dyżurny zadysponował policjantów z ogniwa Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KPP w Wołominie, którzy na miejscu zastali dwóch nieletnich: 12 i 15- latka. Funkcjonariusze ustalili, że nastolatkowie wykonali na elewacji sklepu rysunki i napisy. Przy chłopcach ujawnili też dwie puszki kolorowej farby w sprayu, zaś na dłoniach ślady jej użytkowania.

Teraz sprawą nieletnich wandali zajmie się sąd rodzinny. Straty zniszczonego mienia wynoszą ponad 800 złotych. Z uwagi na zgłaszanie kolejnych aktów wandalizmu przez pokrzywdzonych, funkcjonariusze z Ogniwa do Spraw Nieletnich i Patologii ustalają, czy młodzi mieszkańcy powiatu wołomińskiego mają z tym związek.

mł. asp. Monika Kaczyńska