16.6 C
Wołomin
piątek, 24 maja, 2024
Strona główna Sport Piłka nożna Wysoka wygrana Dolcanu Ząbki nad Deltą Słupno

Wysoka wygrana Dolcanu Ząbki nad Deltą Słupno

Dolcan Ząbki vs. Delta Słupno

Mecz rozegrany w ramach 31 kolejki IV ligi grupy północnej pomiędzy Dolcanem Ząbki i Deltą Słupno zakończył się zdecydowanym i bardzo przekonującym zwycięstwem ząbkowskiej drużyny 5:0.

Łupem bramkowym podzielili się Paweł Nowacki, Andrij Rohozin, Artur Starosz oraz Marcin Stańczyk, który do siatki rywali trafił dwukrotnie, skutecznie wykorzystując rzuty karne.

Od samego początku gospodarze rzucili się do ataku. W 6 minucie po podaniu z lewego skrzydła piłka znalazła się pod nogami Pawła Nowackiego, który strzałem z kilku metrów wyprowadził Dolcan na prowadzenie. Trzy minuty później kapitalne podanie Marcina Stańczyka sprawiło, że wbiegający prawym skrzydłem Andrij Rohozin stanął oko w oko z bramkarzem Delty i strzałem po „długim rogu” umieścił piłkę w siatce. W 19 minucie meczu kolejne „otwierające podanie” Stańczyka, kolejny wygrany pojedynek biegowy Rohozina i podanie do wchodzącego środkiem Artura Starosza, który zakończył całą akcję podwyższając wynik na 3:0.

Po zmianie stron, choć ząbkowianie grali nieco wolniej, wciąż mieli bardzo wyraźną przewagę. Podwyższyć rezultat kilkukrotnie próbował Stańczyk, ale jego uderzenia mijały bramkę Gorczycy. W znakomitych sytuacjach znajdowali się Nowacki, Rafał Barzyc, Patryk Szeliga, a także Bartosz Wybraniec, ale z gry wyniku już się nie udało podwyższyć. Nie znaczy to jednak, że ten nie uległ zmianie, gdyż dwukrotnie w ciągu pięciu minut skutecznie rzuty karne egzekwował Stańczyk. Obydwie sytuacje raczej nie budziły większych kontrowersji. Przy pierwszym sprowadzony do parteru został wychodzący na czystą pozycję Wybraniec, przy drugim zaś w analogicznej sytuacji, „wykoszony” był Starosz. Żółta kartka, którą został ukarany obrońca gości była w tej sytuacji i tak bardzo niskim wymiarem kary indywidualnej.

Pełna relacja

Źródło: Dolcan Ząbki