Wywiadowcy zatrzymali a pies tropiący odnalazł skradzione przedmioty

Zabezpieczone przedmioty, fot: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Dwóch 26-latków trafiło do policyjnej celi w związku z podejrzeniem włamania do samochodów dostawczych, kradzieżą paliwa, radia CB, lamp ostrzegawczych i pasów transportowych.  Jeden z mężczyzn Krystian I. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, drugi po przesłuchaniu został zwolniony.

Funkcjonariusze zespołu wywiadowczego wołomińskiej komendy udali się w miejsce, gdzie doszło do włamania do kilku pojazdów dostawczych i kradzieży paliwa, radia CB, lamp ostrzegawczych, pasów transportowych i innych drobnych przedmiotów. Tam szybko ustalili, kto mógł dokonać tego przestępstwa i gdzie osoby podejrzewane o to zdarzenie mogą się znajdować. Już po chwili funkcjonariusze namierzyli dwóch 26-latków. W bagażniku samochodu, obok którego stali, policjanci znaleźli część przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Mężczyźni z podejrzeniem dokonania przestępstwa trafili do policyjnej celi.

Wywiadowcy wezwali również na miejsce zdarzenia przewodnika z psem tropiącym. Pies podjął trop i doprowadził do miejsca ukrycia kilku pojemników z paliwem spuszczonym ze zbiorników dostawczych samochodów oraz innych skradzionych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Krystianowi I. zarzutów kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony.

Przewodnik z psem tropiącym, fot: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie