Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (19-25 czerwiec 2017)

3189
Policja fot: fotolia.com

 

DUCZKI

 • 22 czerwca z terenu otwartej posesji sprawca dokonał kradzieży myjki ciśnieniowej marki KARCHER K785M wartości 1 500 złotych na szkodę zgłaszającej.

JÓZEFÓW

 • Funkcjonariusze WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi A4 kierowany przez Anetę Cz. lat 25. Ww. poddano badaniu na zawartości alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu – 0,60 promila

ŁOSIE

 • 24 czerwca sprawca po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na działce letniskowej dostał się do środka, skąd dokonał kradzieży kosiarki spalinowej marki TORRO, wiertarki udarowej, szlifierki, wyrzynarki oraz kluczy ślusarskich. Łączna suma strat około 5 000 zł.

MARKI 

 • 23 czerwca sprawca po uprzednim przecięciu plandeki dokonał włamania do namiotu, z którego wnętrza zabrał w celu przywłaszczenia rower marki INDIANA X-PULSER koloru czarno – białego. Suma strat 1 600 złotych.

MICHAŁÓW

 • 19 czerwca Policjanci WRD KPP Wołomin zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Golf, którym kierował po drodze publicznej Andrzej P., znajdując się w stanie nietrzeźwości – 2 promile.

RADZYMIN

 • 25 czerwca sprawca wszedł na teren ogrodzonego osiedla a następnie po uprzednim wyważeniu drzwi dostał się do środka garażu typu blaszak skąd dokonał kradzieży roweru górskiego typu damka marki ORBEA. Wartość strat 2 600 zł na szkodę zgłaszającej.

TUŁ

 • 19 czerwca mieszkańcy miejscowości Tuł na drodze publicznej ujęli mężczyznę, który kierował samochodem Toyota od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci KP Tłuszcz na miejscu wylegitymowali i poddali badaniu trzeźwości wskazanego mężczyznę. Wynik badania 1,8 promila.

 

WOŁOMIN

 • 19 czerwca sprawca po uprzednim przecięciu skobla zabezpieczającego drzwi pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie ogrodzonej posesji z jego wnętrza dokonał  kradzieży: teczki skórzanej, metalowej kasetki z zawartością pieniędzy, grilla elektrycznego STALGAST, 30 kg mięsa i słoniny, laptopa marki SONY VAIO, 5 kompletów noży FISKARS oraz czterech kompletów sztućców. Zgłaszający wycenił straty na kwotę 8000 zł.
 • 22 czerwca sprawca po uprzednim wybiciu szyby w pojeździe marki Ford Transit z jego wnętrza dokonał kradzieży elektronarzędzi w postaci: frezarki FESTOL CTL36E/AC, głowicy FESTOL DIVERSE, piły ukosowej ENCHEL, szlifierki DEDRA. Straty 8431 zł na szkodę zgłaszającego.
 • 19 czerwca Policjanci podczas kontroli pojazdu marki Toyota ujawnili, że kierujący pojazdem Adam W. znajduje się w stanie nietrzeźwości – 1,65 promila.

WÓLKA KOZŁOWSKA

 • 20 czerwca policjanci na drodze 636 zatrzymali Patryka Ż., który będąc w stanie nietrzeźwości (2 promile) kierował samochodem Mitsubishi. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

ZĄBKI

 • 20 czerwca sprawca po wyważeniu okna w kontenerze handlowym dostał się do jego środka a następnie dokonał kradzieży szuflady z pieniędzmi w kwocie około 400 zł. Suma strat 2500 zł na szkodę zgłaszającego.
 • 22 czerwca Policjanci KP w Ząbkach podczas wykonywania czynności służbowych, zatrzymali Mieczysława U. lat 61, który kierował pojazdem marki RENAULT SCENINC będąc w stanie nietrzeźwości – 3,3 promila. Zatrzymano prawo jazdy za pokwitowaniem. Kierującego osadzono w PDOZ Wołomin.

ZIELONKA

 • 23 czerwca nieznany sprawca dokonał kradzieży z niezamykanej na klucz klatki schodowej roweru miejskiego Cabrera kolor czarny mat o wartości 800zł.
 • 22 czerwca sprawca po pokonaniu zabezpieczenia w postaci fabrycznych zamków  dokonał kradzieży pojazdu marki Toyota Corolla, rok produkcji 2005, kolor granatowy. Pojazd zaparkowany był na niestrzeżonym parkingu osiedlowym. Sumę strat zgłaszająca oszacowała na kwotę 10 000 zł.

opracował: podkom. Jarosław Karman  – KPP Wołomin

Komentarze