XI edycja „Memoriału Bercika” w Markach

2076
Memoriał Bercika w Markach, fot. Marcin Łazicki

W najbliższą sobotę 29 lipca po raz jedenasty fani dwóch kółek wyruszą na trasę „Memoriału Bercika” – Wyścigu MTB o puchar Burmistrza Miasta Marki.

Mama Huberta, pani Grażyna Manteuffel razem z grupą przyjaciół i ludzi dobrej woli, przy wsparciu władz miasta, zapoczątkowała organizację tego niezwykłego wyścigu w 2007 r. Było to niespełna rok po tragicznej śmierci jej 29-letniego syna Huberta. Startował on w wielu maratonach MTB i w zawodach Pucharu Mazowsza. Jednym z marzeń Huberta było zorganizowanie maratonu MTB na terenie rodzinnego miasta. Niestety, jego plany pokrzyżowała nagła śmierć. Te marzenie udało się spełnić mamie Huberta i przyjaciołom, jednocześnie upamiętniając człowieka zawsze pomocnego, uprzejmego, przyjacielskiego, przepełnionego radością i pasją do rowerów.

Zapisy ruszyły zgodnie z regulaminem 4 lipca o północy, a zakończą się 27 lipca o godzinie 23:59. Trasa tegorocznej edycji Memoriału wiedzie  w większości po śladzie trasy zeszłorocznej, ale zmienione zostało miejsce startu i mety. Parking pod szkołą podstawową nr 4 przy ul. Dużej 3 oraz w rejonie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej (skrzyżowanie ul. Dużej i Zabawnej). Na teren startu kierujemy się ul. Dużą od ul. Piłsudskiego i ul. Zabawną od ul. Wspólnej.

XI Memoriał Bercika w Markach

Trasa Memoriału jest bardzo urozmaicona i często trudna technicznie. Czasami przypomina typowy, piaszczysty maraton, a miejscami techniczny wyścig XC. Startujący w poprzednich edycjach wiedzą, że należy ją traktować poważnie. Na trasie występuje wiele skrzyżowań z ruchliwymi drogami asfaltowymi, a startujący zobowiązani są do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Przygotowanie trasy polega na jej wyznaczeniu i udrożnieniu, ale kilka jej odcinków to zupełne bezdroża obfitujące w gałęzie, pnie, krzewy i pokrzywy.

Wzorem lat poprzednich do pokonania będą dwa główne dystanse: Sport (3 pętle po ok. 17 km) i  Standard (1 pętla około 17 km). Opłata startowa wynosi 30 zł, dla mieszkańców Marek – 15 zł. Każdy uczestnik memoriału otrzyma jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, pamiątkowy medal. Regulamin zawodów i mapa wyścigu głównego oraz wyścigów dla dzieci dostępne są na stronie: www.bercik.netweb.pl.

Patronat medialny nad XI Memoriałem Bercika objął portal WWL24.

Komentarze