XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW

XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW odbędzie się w czas tak odmienny od zwyczajności – jak nigdy dotąd. Stąd na Festiwalu pojawi się wiele nowych rozwiązań: pojawią się telebimy na dziedzińcu, niepłatne wejściówki , oraz obowiązywał będzie Regulamin.

Festiwal powstał by spotykać ludzi ze wspaniałą muzyką, ale także by spotykać ludzi ze sobą. Pielęgnując tę cudowną tradycję nawet w tym trudnym czasie festiwal zaprasza nie tylko do bazyliki ale także do słuchania muzyki na świeżym powietrzu, przy zachodzącym słońcu. Być może będzie to najpiękniejszy z dotychczasowych festiwali.

Na telebimach będzie wyświetlany obraz wraz z dźwiękiem na żywo, bezpośrednio z wnętrza bazyliki. Na dziedzińcu znajdą się też krzesełka i nowa festiwalowa przestrzeń, którą nazwano STREFĄ WIDZA. W związku ze stanem epidemii na miejsca w bazylice i strefie widza obowiązywać będą bezpłatne wejściówki (zamówienia tel 737-169-961) – ale oznacza to także możliwość rezerwacji miejsca, o które bywało na Perle Baroku trudno.

Główne zasady uczestnictwa w tegorocznym Festiwalu zamieszczamy pod artykułem. Wśród różnorodności tegorocznych koncertów znajdziemy i mistrzowskie dzieła Bacha w wykonaniu najlepszego barokowego duetu w Polsce (Martyna Pastuszka- Anna Firlus), odkrycia nadzwyczajnych barw na wibrafonie w muzyce z płyty „White Lions” Kasi Kadłubowskiej, chwytające za serce mazurki, ballady i nokturny Chopina, i skrzące się jak fontanny w słońcu dzieła Debussy’ego w interpretacji Jana Wachowskiego, oraz 4. odsłonę autorskiego projektu Anny Szarek – „Muzyka bez granic”, gdzie żenią się i przyjaźnią ze sobą najlepsze melodie od klasyki do popu. W tym roku – ze szczególnym wspomnieniem postaci Ennio Morricone.

Do tych z Państwa, którzy jeszcze nie odwiedzili Festiwalu Perła Baroku – koniecznie zajrzyjcie, to strefa muzycznej przyjemności. Koncerty festiwalowe obejrzało już ponad 45 tysięcy osób, atmosfera jest zachwycająca.

Zasady uczestnictwa w skrócie:
– DO BAZYLIKI I STREFY WIDZA OBOWIĄZUJĄ NIEPŁATNE WEJŚCIÓWKI
– UCZESTNICTWO W FESTIWALU OZNACZA AKCEPTACJĘ REGULAMINU
– WEJŚCIÓWKI ZAMAWIA SIĘ TELEFONICZNIE- biuro tel 737- 169 – 961 (pon – pt 10-16)
– OBOWIĄZUJE ZACHOWANIE DYSTANSU 1,5m , OSŁANIANIE UST I NOSA W BAZYLICE
– OBOWIĄZUJE DEZYNFEKCJA DŁONI
– ZGODNIE Z PRZEPISAMI OBOWIĄZKOWE JEST PRZEKAZANIE WRAZ Z WEJŚCIÓWKĄ – OŚWIADCZENIA O STANIE ZDROWIA – pobierz
– CZUJESZ SIĘ CHORY – ZOSTAŃ W DOMU

Poza terenem Organizatora dziedziniec będzie dostępny. Wszystko o koncertach/wejściówkach/zasadach uczestnictwa na
www.perlabaroku.pl

MECENASI: Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego, Miasta Kobyłka oraz fundacji ORLEN.
Patronat Honorowy:
Starosta Wołomiński Adam Lubiak
Burmistrz Miasta Kobyłka Edyta Zbieć
ks. Dziekan Jan Andrzejewski

XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW