Podejrzany o napad na kierowcę firmy przewozowej zatrzymany

Policja, fot: fotolia.com

21-latka zatrzymali funkcjonariusze z wołomińskiej Komendy i komisariatu w Radzyminie. Mężczyzna dokonał rozboju na obywatelu Tadżykistanu – kierowcy korporacji świadczącej usługi transportowe osób. Jego łupem padła gotówka 2 tys. złotych oraz warty blisko 5700 złotych telefon komórkowy.

W połowie sierpnia br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radzyminie otrzymali zgłoszenie od kierowcy korporacji świadczących usługi transportowe – obywatela Tadżykistanu o dokonanym na nim rozboju i kradzieży mienia. Jak wynikało z relacji poszkodowanego, kilku mężczyzn w wieku około 20 – 25-lat zamówiło kurs z Warszawy do Słupna. Po drodze trzech pasażerów wysiadło w Markach, jedna osoba została i kontynuowała dalej podróż. Bo dotarciu na miejsce mężczyzna oświadczył, że nie ma pieniędzy i pójdzie po nie domu. Po chwili jednak używając przemocy zaczął dusić kierowcę, następnie zabrał w celu przywłaszczenia należące do niego pieniądze 2000 złotych i warty blisko 5700 złotych telefon komórkowy, po czym szybko się oddalił.

Sprawą zajęli się nie tylko funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie lecz również kryminalni wołomińskiej komendy, którzy postawili sobie za cel zatrzymanie osoby podejrzewanej o popełnianie tego przestępstwa. Zebrane informacje oraz praca operacyjna policjantów, w pierwszej kolejności pozwoliły na zgromadzenie danych o potencjalnym sprawcy czynu w tym rysopisie i cech charakterystycznych. Analiza materiałów oraz ustalenia funkcjonariuszy wskazywały dodatkowo, że osoba ta może być mieszkańcem jednej z miejscowości w gminie Radzymin. Kilka dni temu kryminalni wołomińskiej komendy i policjanci z Radzymina udali się pod wytypowany adres, gdzie zatrzymali 21-latka.

Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanego, to ujawniony skradziony telefon komórkowy należący do poszkodowanego obywatela Tadżykistanu. 21-latek już usłyszał zarzut dokonania przestępstwa rozbójniczego. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie mężczyzna trafił do aresztu na okres najbliższych 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.