XVII Festiwal Operetkowo-Operowy na Mazowszu w Scenie Cegielnia w Radzyminie

www.radzymin.pl

W ramach XVII Letniego Festiwalu Operetkowo-Operowego na Mazowszu w piątek 13 sierpnia o godz. 19.00 w Scenie Cegielnia wystąpią wyjątkowi artyści: Beata Wardak i Leszek Świdziński oraz towarzysząca im grupa solistów. Przed koncertem odbędzie się promocja książki Hanny Grzegorek pt. „Radzymińskie opowieści” wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina.

Beata Wardak
Ukończyła z wyróżnieniem wydział wokalny Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Krystyny Szostek-Radkowej. Doskonaliła swoje umiejętności w salzburskim „Mozarteum” pod kierunkiem Heleny Łazarskiej i Grace Bumbry.

Uroda i talent aktorski pozwalają jej wcielać się w takie role jak tytułowa Carmen w operze G.Bizeta, Dorabella w „Cosi fan tutte” W.A.Mozarta, Azucena w „Trubadurze” G.Verdiego.

Leszek Świdziński
Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej im.F.Chopina w klasie Kazimierza Pustelaka, doskonalił swoje umiejętności m. in. na Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w salsburskim „Mozarteum”.
Jest tenorem, który na stałe współpracuje z większością polskich teatrów operowych i operetkowych. Rokrocznie koncertuje na wielu scenach świata : Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Portugalii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Danii, Kanady, Japonii, Libanu i Izraela.

www.radzymin.pl