Zamień elektroodpady na sadzonki

Zamień elektroodpady na sadzonki

Zapraszamy na kolejną akcję wymiany elektroopadów na sadzonki! W dniach 21-22 kwietnia 2023 roku każdy mieszkaniec gminy Wołomin, który dostarczy do PSZOK-u przy ulicy Łukasiewicza 4 kompletny zużyty sprzęt RTV lub AGD będzie mógł otrzymać do 5 sadzonek roślin.

Odpady przyjmowane są po okazaniu indywidualnego kodu kreskowego (gospodarstwa jednorodzinne) lub weryfikacji adresu (gospodarstwa wielorodzinne). Sadzonki wydawane będą w godzinach pracy PSZOK, tj.:
• 21 kwietnia 2023 r.(piątek 07:00 – 15:00)
• 22 kwietnia 2023 r. (sobota 10:00-16:00)
lub do wyczerpania puli roślin.

Akcja organizowana jest w ramach obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia). Rośliny wydawane będą przez pracownika PSZOK z uwzględnieniem ilości przywiezionych odpadów tj.:
• 1 sztuka dużego sprzętu (np. lodówka, pralka, zmywarka, kuchenka, telewizor) – 2 rośliny,
• 2 sztuki średniego lub małego sprzętu (np. mikrofalówka, komputer, odkurzacz, suszarka do włosów, mikser, ekspres do kawy itp.) – 1 roślina.

W zamian za przyniesione elektroodpady rozdawane będą sadzonki roślin: krzewów, bylin, pnączy. W razie powzięcia wątpliwości co do charakteru dostarczonych odpadów pracownik PSZOK może odmówić ich przyjęcia i wydania rośliny. Każda osoba biorąca udział w zbiórce akceptuje i wyraża zgodę na postanowienia niniejszych zasad zbiórki.
Regulamin akcji dostępny jest na stronie: >>LINK<<