Zasady montażu podlicznika do wody w Markach

Codziennie kilka osób dzwoni do Wodociągu Mareckiego z pytaniem o zasady zainstalowania podlicznika. Wiadomo – w ogrodach zrobiło się sucho, deszczu nie ma (i, co gorsza, go nie widać), tymczasem trzeba ratować roślinność wodą z wodociągu.

Pakiet informacji na temat montażu podlicznika znajduje się na stronie internetowej wodociagmarecki.pl (link – TUTAJ). W zakładce „strefa klienta” możecie Państwo sprawdzić, jakie wymagania trzeba spełnić i co trzeba zrobić, by korzystać z tego rozwiązania.

Czas epidemii jest odpowiedni, żeby załatwić kwestie formalne. Prosimy jednak pamiętać, że Wodociąg Marecki działa w ostrym rygorze sanitarnym (odpowiada za dostawy wody i odprowadzenie ścieków ponad 40-tysięcznego miasta), więc kwestie legalizacyjne podliczników – przynajmniej na razie – nie będą załatwiane od ręki. Państwa wnioski w sprawie podliczników należy kierować na adres poczty elektronicznej: bok@wodociagmarecki.pl

Przyszłościowo apelujemy również o montaż zbiorników na wodę deszczową. Polska jest krajem ubogim w zasoby wody. Są one średnio trzykrotnie niższe niż w innych krajach naszego kontynentu. Dlatego tak ważne jest, by wdrażać w życie zasady małej retencji – zgodnie z przysłowiem „małe wody kropelki czynią ocean wielki”.