Zatrzymani sprawcy zniszczenia stacji PKP Ossów

Policja fot: fotolia.com

Trzech 16-latków, mieszkańców Kobyłki zatrzymali funkcjonariusze z miejscowej jednostki Policji. Są podejrzani o dokonanie zniszczenia budynku poczekalni oraz wyposażenia peronu stacji PKP Kobyłka Ossów.

29 kwietnia br. kilka minut przed północą policjanci prewencji patrolując rejon służbowy w okolicy stacji PKP Kobyłka Ossów usłyszeli odgłosy tłuczonego szkła. Gdy tylko znaleźli się w bliskiej odległości od peronu zauważyli dwie osoby, które rzucały tłuczniem kolejowym w okna poczekalni. Na widok radiowozu osoby te szybko oddaliły się z miejsca zdarzenia. Policjanci stwierdzili, że zostały uszkodzone, wybite szyby w budynku poczekalni, oraz dwie tablice informacyjne.

Już następnego dnia przedstawiciele PKP zgłosili zawiadomienie o uszkodzenia mienia, gdzie wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 21 tys. złotych. Policjanci równie szybko zajęli się sprawą, ustalili i wytypowali osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu. Kilka dni temu na terenie jednej ze szkół funkcjonariusze zatrzymali dwóch 16-latków, na terenie miasta kolejnego 16-latka. Cała trójka została doprowadzona do jednostki Policji i przesłuchana w charakterze nieletnich sprawców czynu zabronionego, wybicia szyb, połamania ławek poczekalni oraz zbicie tablicy elektronicznej powodując łączne starty w kwocie ponad 21 tys. złotych.

Policjanci skierowali również do sądu rejonowego w Wołominie – wydziału rodzinnego i nieletnich wniosek o wszczęcie postępowania wobec nieletnich. Przedstawiciele PKP zapowiedzieli również złożenie wniosku o zwrot kosztów poniesionych w związku z naprawą uszkodzonych przedmiotów i budynku poczekalni.

Źródło: KPP Wołomin