Zawodniczki Acro Dance wróciły z Węgier z workiem medali

2576
Zawodniczki Acro Dance wróciły z Węgier z workiem medali, fot: Acro Dance

Dziewięć zawodniczek Klubu Sportowego Acro Dance z Marek reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym International Dance Federation w Pecs (Węgry). Na najważniejszej imprezie tanecznej w roku, odbywającej się od 31 maja do 4 czerwca, startowało ponad 1500 zawodników z 17 państw.

W tym roku powołanie do kadry narodowej otrzymały: Alicja Wicińska, Monika Stankiewicz, Weronika Wieczorkowska, Karolina Szkoda, Ola Wiśniewska, Natalia Rymuza, Patrycja Janczewska, Ola Kasprowicz, Alicja Kasprowicz. Po wielomiesięcznych przygotowaniach, wyczerpujących treningach cała reprezentacja zaprezentowała umiejętności na Mistrzostwach Świata w konkurencjach: disco dance, disco freestyle, dance show oraz disco slow w prezentacjach pojedynczych, duetach oraz przygotowaliśmy jedną mini formację składającą się z pięciu zawodniczek klubu.

Po wielu godzinach spędzonych na salach tanecznych, hektolitrach wylanego potu oraz wielu wyrzeczeniach,  zawodniczki wytańczyły: cztery tytuły mistrzyń świata, dwa tytuły wicemistrzyń i cztery brązowe medale.

Zawodniczki Acro Dance wróciły z Węgier z workiem medali, fot: Acro Dance

Oto medalowe rezultaty:

– I miejsce i tytuł mistrza świata wytańczyła Monika Stankiewicz w konkurencji disco freestyle solo junior

– I miejsce i tytuł mistrza świata zdobyła mini formacja disco freestyle adults w składzie: Ola Wiśniewska, Karolina Szkoda, Monika Stankiewicz, Natalia Rymuza oraz Weronika Wieczorkowska

– I miejsce i tytuł mistrza świata w konkurencji disco dance duo youth zdobyły Ola Kasprowicz i Alicja Kasprowicz

– I miejsce i tytuł mistrza świata w konkurencji disco freestyle duo adults zdobyły Ola Wiśniewska i Monika Stankiewicz

– II miejsce i tytuł wicemistrza świata w konkurencji disco slow solo junior wytańczyła Weronika Wieczorkowska

– II miejsce i tytuł wicemistrza świata zdobyła Natalia Rymuza w konkurencji disco slow solo adults

– III miejsce w konkurencji disco freestyle solo adults wytańczyła Ola Wiśniewska

– III miejsce w konkurencji disco slow duo junior zdobyły Karolina Szkoda i Weronika Wieczorkowska

– III miejsce w konkurencji disco dance solo youth wytańczyła Alicja Wicińska

– III miejsce w konkurencji disco slow solo youth zdobyła Ola Kasprowicz

Ponadto wiele zawodniczek znalazło się w ścisłych finałach. Ogromne gratulacje należą się juniorkom w konkurencji disco slow solo, które z ¼ finału doszły do ścisłego 6-osobowego finału. Były to: Weronika Wieczorkowska, Patrycja Janczewska, Monika Stankiewicz oraz Karolina Szkoda. Ogromną radość sprawiło również dojście do ścisłych finałów Karoliny Szkody, Alicji Kasprowicz oraz Alicji Wicińskiej w konkurencji disco dance solo, jednej z najliczniej obsadzonych konkurencji.

Jesteśmy ogromnie dumni oraz ogromnie zmotywowani do dalszego podboju światowych scen tanecznych. Serdecznie dziękujemy naszym partnerom: Urzędowi Miasta Marki oraz Wodociągowi Mareckiemu za wsparcie i pomoc przy organizacji wyjazdu – Acro Dance.

Zawodniczki Acro Dance wróciły z Węgier z workiem medali, fot: Acro Dance

Źródło: UM Marki

Komentarze