Zbliża się remont Alei Piłsudskiego w Markach

Aleja Piłsudskiego w Markach, fot: marki.pl

Jednym z elementów realizacji obwodnicy Marek jest remont „starej trasy” Radzymin-Marki, czyli odcinka Drogi Krajowej nr 8. Będzie on realizowany przez wykonawcę drugiego odcinka obwodnicy – firmę Astaldi.

Remont polegać będzie na sfrezowaniu obecnej nawierzchni asfaltowej i ułożeniu nowej, wraz z dostosowaniem elementów kanalizacji deszczowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zleca roboty, zatwierdziła projekt czasowej organizacji ruchu. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od Radzymina (wiadukt przy cmentarzu) do ul. Granicznej w Markach. Prace są przewidziane na 4-8 tygodni i będą się wiązać ze sporymi utrudnieniami dla kierowców. Z projektu wynika, że ruch będzie prowadzony naprzemiennie jezdnią północną i południową. Prędkość jazdy zostanie ograniczona do 50 km na godzinę, wprowadzony będzie również zakaz wyprzedzania. Na skrzyżowaniach zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Ruch będzie sterowany w sposób ręczny.

„Wszystkie przystanki i perony autobusowe zostały zapewnione” – czytamy w dokumencie.

Utrudnienia w ruchu złagodzi oddana do użytku w grudniu obwodnica Marek, która przejęła większą część ruchu prowadzącego do tej pory przez Aleję Piłsudskiego.

Szczegóły dotyczące terminów rozpoczęcia prac mają zostać wkrótce podane.

źródło: marki.pl