Zdobyli serca i żołądki kapituły konkursu

Przygotowania do tej imprezy trwały na długo przed jego rozpoczęciem (3 września). Mieszkanki sołectwa Mokre w gminie Radzymin ćwiczyły złożone elementy programu artystycznego, przygotowały potrawy regionalne tym razem z dzika i „darów lasu”. Mężczyźni w tym czasie zajmowali się wyzwaniami inżynierskimi, poświęcając godziny na budowę miniatur wiatraków, płotów i zagród.

Wszystko to po to, by godnie zaprezentować sołectwo Mokre na Festiwalu Smaków i Darów ziemi zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Gmin Zalewu Zegrzyńskiego w Woli Kiełpińskiej.

Gospodarze Festiwalu okazali się na tyle gościnni, dobrze oceniając liczną grupy z Mokrego, że w konkursie „Smaki i kuchnia regionu” nasze sołectwo zajęło pierwsze miejsce (przygotowując potrawy i wyroby z dzika), zaś w konkursie zręcznościowym było nieco gorzej, choć równie doskonale, bo trzecie.

Wspaniała zabawa zarówno na scenie, jak i poza nią, możliwość spotkania z posłami i ministrami (Bożena Żelazowska i Piotr Uściński), to nie tylko święto dla uczestniczących w Festiwalu, ale doskonała okazja do wspólnej zabawy i aktywizacji wszystkich uczestniczących w spotkaniu.