Zlikwidowane magazyny z podrabianą odzieżą i perfumami

Zlikwidowane magazyny z podrabianą odzieżą i perfumami, fot: policja.pl

13 tys. sztuk fiolek perfum, 588 sztuk par skarpet, 1205 sztuk koszul z naniesionym zastrzeżonym znakiem towarowym światowych marek, przechwycili podczas wspólnej akcji przeprowadzonej w powiecie pruszkowskim policjanci z Wołomina i funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej komendy oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno Skarbowego ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie pruszkowskim mogą znajdować się magazyny z hurtowymi ilościami kosmetyków i odzieży z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Mundurowi weszli do wcześniej wytypowanego budynku w miejscowości Suchy Las, zaskakując na miejscu dwie osoby, kobietę i mężczyznę, w trakcie pakowania do kartonów fiolek z perfumami.

Reklama

Podczas przeszukania budynku policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 13 000 sztuk fiolek perfum o różnych pojemnościach i 588 sztuk par skarpet, bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych firm, o łącznej wartości blisko 3 mln 700 tys. zł. W samochodzie znajdującym się na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien 19, 5 tys. złotych. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania osób zatrzymanych ujawniono, a następnie zabezpieczono również na poczet przyszłych kar i grzywien pieniądze w kwocie 72.850,00 zł, 100 USD oraz 12.000,00 EURO. W sumie zabezpieczono kwotę 144 tys. zł w gotówce.

Reklama

W toku dalszych czynności prowadzonych na terenie powiatu pruszkowskiego w miejscowości Nowe Falenty mundurowi, w pomieszczeniach magazynowych użytkowanych do zatrzymanych osób, ujawnili 1205 sztuk eleganckich koszul z naniesionym zastrzeżonym znakiem towarowym znanej światowej marki o wartości 482 tys. zł

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, perfumy i odzież ze zlikwidowanych magazynów mogły trafiać do nielegalnej sprzedaży różnymi kanałami. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonych towarów to około 3,7 mln złotych.

Zlikwidowane magazyny z podrabianą odzieżą i perfumami, fot: policja.pl

Trwa postępowanie w tej sprawie. Prowadzi je Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie. Zatrzymani podczas akcji 54-latek i 47-latka trafili do jednostki Policji. Oboje już usłyszeli zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.