Zmiany organizacji ruchu na Żołnierskiej i Łodygowej

Roboty drogowe, fot: fotolia.com

W trakcie weekendu drogowcy zmienili organizację ruchu na przebudowywanych wylotówkach z Ząbek, Żołnierskiej i Łodygowej.

Otwarcie węzła Czwartaków na ul. Żołnierskiej

W nocy z soboty na niedzielę (z 30 na 31 marca) otwarte zostały obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej pomiędzy granicą Warszawy, a ul. Strażacką, a na jezdni ul. Strażackiej pod budowanym wiaduktem został wprowadzony ruch wahadłowy.

Otwarty został również węzeł z ul. Czwartaków – kierowcy będą mogą już korzystać z obydwu wiaduktów nad skrzyżowaniem i bocznych jezdni, a ul. Czwartaków odzyskała połączenie z ul. Żołnierską z możliwością wjazdu i wyjazdu w każdym kierunku.

Równocześnie wykonawca robót rozpoczął ostatnie prace przy konstrukcji jezdni łącznicy ul. Strażackiej przebiegającej pod budowanym wiaduktem. Na czas prac, do 26 kwietnia, został wprowadzony ruch wahadłowy sterowany przez tymczasową sygnalizację świetlną.

Wykonawca przebudowy ul. Żołnierskiej nie udrożnił pasa włączania z ul. Powstańców, a prędkość pojazdów jadących dwoma pasami DW631 znacznie wzrosła należy zachować szczególną ostrożność przy włączaniu się do ruchu.

Samochody jadące boczną jezdnią węzła Czwartaków muszą teraz ustąpić pierwszeństwa (znak STOP B-20) tym wyjeżdżającym spod wiaduktu.

Zmiany organizacji ruchu na Żołnierskiej i Łodygowej

Linia Ząbki-2

W związku z powyższym przywraca się podstawową trasę linii Ząbki-2 .

W kierunku krańca Rembertów Ratusz autobus ponownie pojedzie ulicami: Żołnierską, Czwartaków, Paderewskiego do gen. Chruściela Montera, powrót do Ząbek jak dotychczas ulicami Strażacką i Żołnierską. Na trasie ponownie będą funkcjonowały przystanki Czwartaków 02, Paderewskiego 01, Zawodowa 01 i Szafarzy 01.

Na trasie przestaje funkcjonować przystanek Rembertów Ratusz 02 oraz przystanki Żołnierska 02 i Kordiana 02 na ul. Strażackiej.

Komunikacja ZTM:

W związku z zakończeniem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ulic Żołnierska / Czwartaków, a tym samym otwarciem dla ruchu kołowego wyjazdu z ulicy Czwartaków na ul. Żołnierską, od wczoraj przywrócone zostały trasy podstawowe (tj. przez ulice Czwartaków i Paderewskiego) linii autobusowych 199 oraz nocnej N24.

Wznowiono funkcjonowanie przystanków autobusowych CZWARTAKÓW 01i 02.

Likwidacji uległ przystanek zastępczy REMBERTÓW-AKADEMIA 56, zlokalizowany przy al. Sztandarów za rondem Fieldorfa. Linie autobusowe 199 oraz N24 kursują na podstawie nowych rozkładów jazdy .

Zmiany na ul. Łodygowej przy ul. Klamrowej

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmieniła się organizacja ruchu na ul. Łodygowej pomiędzy przejazdem kolejowym, a ul. Klamrową. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się teraz jezdniami serwisowymi.

Tym sposobem kierowcy omijają plac budowy, a stara droga zostanie rozebrana i rozpocznie się budowa nowych jezdni.

Na skrzyżowaniu z ul. Klamrową uruchomiono część relacji – skrzyżowanie obecnie funkcjonuje „na prawe skręty”. Nadal nie można skręcić w lewo z Łodygowej w Klamrową i w lewo z Klamrowej w stronę przejazdu kolejowego.

Zmiany organizacji ruchu na Żołnierskiej i Łodygowej

Zmiana trasy linii Ząbki-3 zależy od wyników próbnego przejazdu

W związku z bardzo małą szerokością jezdni serwisowej na której będzie odbywał się ruch, decyzja co do ew. przywróceniu stałej trasy linii Ząbki-3 ul. Jana Pawła II zapadnie po przeprowadzeniu próbnych przejazdów w celu potwierdzenia, że można bezpiecznie i bez niszczenia zbudowanych krawężników, skręcić w prawo autobusem w tej tymczasowej geometrii jezdni. Jeśli kursowanie linii Z3 w tych warunkach będzie możliwe przywrócenie stałej trasy nastąpi od wtorku 2 kwietnia.

Zmiany przystankowe dla linii 145, 345 ZTM – czasowa zmiana lokalizacji przystanków KLAMROWA 01 i 02

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Łodygowej i przełożeniem ruchu na jezdnie boczne (pomiędzy ulicą Klamrową a ulicą Piastowską) od wczorajszego wieczora do odwołania zawiesza się funkcjonowanie przystanków KLAMROWA 01 i 02, funkcjonujących jako stałe dla linii 145 i 345 oraz jako warunkowe dla linii N62.

W zastępstwie uruchomione zostaną przystanki:

KLAMROWA 51 – zlokalizowany na bocznej jezdni ulicy Łodygowej za skrzyżowaniem z ulicą Klamrową
KLAMROWA 52 – zlokalizowany na bocznej jezdni ulicy Łodygowej na wysokości ulicy Klamrowej.