Zygmuntowska i Zagłoby zostaną rozbudowane

Urząd Miasta Marki

W poniedziałek burmistrz Jacek Orych oraz Wojciech Kucharczyk i Jakub Wójcicki, przedstawiciele zwycięskiej w przetargu firmy Planeta, zawarli umowę na rozbudowę ulic Zygmuntowskiej i Zagłoby, które łączą ulicę Kościuszki z Aleją Marszałka Piłsudskiego.

Prace zostaną zrealizowane za 9,3 mln zł, co świadczy o ogromnej (jak  na mareckie warunki) skali tego przedsięwzięcia. Ta inwestycja jest szczególna jeszcze z kilku innych powodów:

– na realizację prac w obu ulicach otrzymaliśmy aż 3 mln zł z rządowego z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, popularnie określanego mianem „schetynówek”.  Marki znalazły się na wysokiej, 21 pozycji wśród 87 aplikujących o wsparcie samorządów.

– do sfinansowania prac przy Zygmuntowskiej i Zagłoby dołożył się powiat wołomiński. Z jego budżetu popłyną aż 2 mln zł.

– w tym przetargu połączyły siły miasto i Wodociąg Marecki. Dzięki temu podziemne prace zostaną wykonane za jednym zamachem, przez jednego wykonawcę.

Dla mieszkańców tego rejonu najważniejsze jest jednak to, że powstanie 1,6-kilometrowa droga z prawdziwego zdarzenia. Oprócz równej nawierzchni zostanie zbudowana sieć kanalizacji deszczowej. W przyszłości będzie można dołączać do niej kolejne inwestycje. Dla pieszych i rowerzystów zostanie wybudowany chodnik oraz droga rowerowa. Ponadto Wodociąg Marecki zleci ułożenie odcinków kanalizacji sanitarnej w ulicach: Zagłoby, Kozackiej i Tatarskiej.

Zakończenie prac przewidziano na październik tego roku. Wykonawcy, z uwagi na napięte terminy, zadeklarowali jak najszybsze ich rozpoczęcie – zaraz po uzgodnieniu czasowej organizacji ruchu.

 

źródło: Urząd Miasta Marki