Arcydzieła Muzyki Fortepianowej i światowe prawykonanie! 17. Festiwal Perła Baroku w Kobyłce! 27.06, g.19.15

Arcydzieła Muzyki Fortepianowej i światowe prawykonanie! 17. Festiwal Perła Baroku w Kobyłce! 27.06, g.19.15

Przepiękne ballady Fryderyka Chopina, Jan Sebastian Bach i „L’isle joyeuse” czyli „Wyspa Radości” największego impresjonisty – Claude Debussy’ego, oraz specjalnie dla naszej publiczności- światowe prawykonanie sonaty na wiolonczelę i fortepian. Przy fortepianie tego wieczoru zasiądzie sam kompozytor, wielokrotnie nagradzany na świecie pianista i twórca – Jan Wachowski. Do prawykonania muzyki na wiolonczelę zaproszono Krzysztofa Michalskiego z Narodowego Konserwatorium Muzycznego w Paryżu, także zwycięzcę wielu konkursów na świecie.

Ważnym partnerem tego koncertu jest YAMAHA – dzięki której przyjedzie tego dnia na Festiwal Perła Baroku do Kobyłki fortepian warty blisko 800tys złotych. Instrumenty tej klasy to niesamowicie piękne dzieła rzemiosła i techniki. Cały koncert zasłuchani w jego dźwięki będziemy mogli także podziwiać ten nadzwyczajny instrument koncertowy. Składamy wielkie podziękowania dla firmy Yamaha.

Z ciekawostek tego wieczoru- kompozytor i pianista Jan Wachowski pochodzi z Kobyłki. Nasze rodzime talenty, które wzrastały razem z Festiwalem a teraz koncertują na całym świecie – wspaniale móc usłyszeć „w domu”. Dowiedz się więcej: https://perlabaroku.pl/festiwal-2024/w-harmonii-z-przesloscia/

Misją Festiwalu jest dostępność najlepszych światowych wykonań i zapraszanie na kosztowanie muzyki i sztuki, dlatego koncert ten nie jest biletowany!

Jest to możliwe dzięki Sponsorowi: Nuctech Sp z o.o., Donatorom: Miasto Kobyłka, Powiat Wołomiński, Województwo Mazowieckie i Partnerowi: YAMAHA, oraz staraniom Fundacji Perła Baroku.

Zapraszamy do Kobyłki, do zjawiskowo pięknej barokowej bazyliki Świętej Trójcy. 16 km od Pałacu Kultury i Nauki, 2 mile od Pragi, dojeżdża tu pociąg podmiejski (15 min z dworca wileńskiego), oraz autobusy spod Domów Centrum. Na gości czeka najlepsza muzyka i niezrównana atmosfera.

Odwiedziło Festiwal już 60 tys słuchaczy! Dołącz do nas! Przyjedź i poczuj to co my!

Bazylika Świętej Trójcy ul. Kościelna 2 Kobyłka
w s t ę p w o l n y

17 Festiwal Perła Baroku 2024