Aresztowany za groźby ze względu na przynależność narodową

Zarzuty dotyczące kierowania gróźb bezprawnych wobec obywatelki Rosji narodowości czeczeńskiej oraz publiczne znieważenie ze względu na przynależność narodowościową jej i dwóch jej rodaczek i przedstawiono w północnopraskiej prokuraturze 54-letniemu mieszkańcowi Ząbek.

Dzielnicowi z Targówka zaalarmowani przez podopieczne ośrodka dla uchodźców przy ul. Księżnej Anny na Targówku zatrzymali 54-letniego mieszkańca Ząbek. Z relacji obywatelki Rosji narodowości czeczeńskiej wynikało, że mężczyzna od około dwóch miesięcy, przejeżdżając rowerem w okolicy ośrodka groził jej pozbawieniem życia oraz wielokrotnie znieważał słowami wulgarnymi oraz samym zachowaniem i wykonywanymi gestami. Swoją postawą mężczyzna wywołał poważną obawę ich spełnienia. W wyniku natychmiastowo podjętych działań dzielnicowi z Targówka, na podstawie rysopisu wskazanego przez kobietę, zatrzymali 54-latka, który i w tym dniu poruszał się opisaną trasą na swoim rowerze.

W mieszkaniu Tomasza G. kryminalni ujawnili różne modele rewolwerów, amunicję różnego kalibru oraz granaty. Były to przedmioty stare, częściowo skorodowane. W zabezpieczaniu znalezionych militariów uczestniczyli, oprócz technika kryminalistyki, stołeczni policjanci rozpoznania pirotechnicznego oraz zespołu sapersko-minerskiego. Część przedmiotów została przekazana do dalszych badań. Tomasz G. trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Aresztowany za groźby ze względu na przynależność narodową, fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Śledczy z Pragi Północ, którzy kompletowali materiał dowodowy przyjęli zawiadomienie od dwóch innych kobiet przebywających w Ośrodku dla uchodźców wobec których Tomasz G. również dopuścił się podobnego przestępstwa. 54-latek w prokuraturze usłyszał łącznie trzy zarzuty publicznego znieważenia obywatelek Rosji ze względu na ich przynależność narodowościową oraz kierowanie gróźb bezprawnych wobec jednej z nich. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Aresztowany za groźby ze względu na przynależność narodową, fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Na wniosek północnopraskich śledczych i Prokuratora Prokuratury Rejonowej Sąd zastosował wobec Tomasza G. dwumiesięczny areszt. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych w sprawie materiałów.

Aresztowany za groźby ze względu na przynależność narodową, fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

źródło: Komenda Stołeczna Policji