Bezpieczne wakacje z wołomińską policją

Bezpieczne wakacje z wołomińśką policją, fot. policja.pl

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej nr 1 i 2 w Wołominie odwiedziły policjantów w wołomińskiej Komendzie. Wspólnie spędzone chwile przyniosły wiele radości i wrażeń. Dzieci z błyskiem w oku poznawały tajniki pracy funkcjonariuszy. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci. Była to świetna okazja do przypomnienia najmłodszym zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznej kąpieli wodnej.

Lato w mieście może być pełne wspaniałych przygód i wspomnień. Tak też było podczas wizyty dzieci ze Świetlicy Środowiskowej nr 1 i 2 w Wołominie. Dzieci odwiedziły policjantów z wołomińskiej Komendy.

Na początku przywitały się z oficerem dyżurnym i dowiedziały się, jak wygląda pierwszy kontakt interesanta z Policją. Najmłodsi przypomnieli numer alarmowy 112 i zasady korzystania z niego. Następnie każdy mógł zasiąść za kierownicą radiowozu.

Najwięcej emocji wzbudziło pomieszczenie przejściowe, do którego wszystkie dzieci wchodziły dobrowolnie i z uśmiechem na twarzy. Dzieci dowiedziały się również kilku ciekawostek o odciskach linii papilarnych oraz każde z nich mogło obejrzeć odbity wzór własnych palców. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Na zakończenie nasi goście dowiedzieli się, jakie warunki trzeba spełnić, by w przyszłości zostać policjantem. Okazało się, że prawie każde dziecko o tym marzy.

Gratulujemy wyboru i trzymamy mocno kciuki!

podinspektor Wioletta Zychnowska/e.b.