Dozór policyjny i areszt dla podejrzanych o kradzież

Policja fot: fotolia.com

25 i 29-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej komendy. Mężczyźni wspólnie dokonali włamania do mieszkania, po czym z jego wnętrza zabrali dwa telefony komórkowe oraz pieniądze powodując łączne straty w wysokości 7400 złotych.

Kilka dni temu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań bloku wielorodzinnego w Wołominie. Sprawcy przecięli brzeszczotem zamkniętą kłódkę na kratach drzwi balkonowych, po czym wybijając szybę w oknie balkonowym dostali się do wnętrza kradnąc pieniądze oraz dwa telefony komórkowe. Straty łącze oszacowano na kwotę 7400 złotych.

Podejrzanych o kradzież z włamaniem 29 i 26-latka bardzo szybko ustalili i zatrzymali funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej policji. Z analizy zebranego materiału dowodowego wynikało, że jednym z sprawców był były chłopak poszkodowanej. Podczas przeszukania osób i posesji zajmowanych przez mężczyzn ujawniono skradzione telefony komórkowe oraz większą część pieniędzy . Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie wobec starszego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec młodszego policyjny dozór. Teraz może im grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.