Druga edycja Festiwalu Piano Day 2024 r.

Druga edycja Festiwalu Piano Day 2024 r.

MCER Marki zaprasza 22 marca na drugą edycję Festiwalu Piano Day. Gwiazdą wieczoru będzie Leszek Możdżer, wybitny pianista i kompozytor.

W pierwszej części koncertu wystąpią:
Krystyna Wiśniewska / Michał Kluska – duet na wiolonczelę i fortepian. Dwoje utalentowanych młodych artystów koncertujących solo/kameralnie na całym świecie. Wykonują muzykę od baroku po dzieła najnowsze.

ROBERT SCHUMANN – FANTASIESTÜCKE OP. 73I. ZART UND MIT AUSDRUCKII. LEBHAFT, LEICHTIII. RASCH UND MIT FEUERCZAS
Czas trwania: 12 min.

LUDWIK VAN BEETHOVEN – IV SONATA C-DUR NA WIOLONCZELĘ I FORTEPIAN OP.102 NR 1— ANDANTE -ALLEGRO VIVACE — ADAGIO – TEMPO D’ANDANTE – ALLEGRO VIVACE
Czas trwania: 15 min.

Katarzyna Mróz-Borucka i Adam Leczycki – duet fortepianowy na cztery ręce. Pianiści, absolwenci najlepszych polskich uczelni muzycznych (Warszawa i Gdańsk), koncertują w kraju i za granicą (Europa i Azja). Pedagodzy fortepianu mareckiej Szkoły Muzyki z Pasją Music and You.

Johannes Brahms – Liebeslieder Waltzes: Nr 1 Rede, Mädchen, Nr 2 Am Gesteine rauscht die FlutNr 6 Ein kleiner, hübscher Vogel oraz Taniec węgierski h-moll nr 19

Claude Debussy – Petite suite (Mała suita):
1 En bateau (W łódce) i cz. 3 Menuet

Samuel Barber – Souvenirs, Op. 28 cz. 1 Waltz
Astor Piazzolla – Libertango
Czas trwania: 20 min

Koncert główny: Leszek Możdżer-solo

„Leszek Możdżer Solo” – to koncert tak wyjątkowy, jak wyjątkowy jest sam Artysta, jego jazzowa dusza, wirtuozerski warsztat pianisty i muzyczna wyobraźnia! Leszek Możdżer dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana.

Festiwalowy występ artysty to prawdziwa uczta dla melomanów i okazja, by posłuchać muzyki jazzowej na najwyższym poziomie.

Organizatorem Festiwalu Piano Day jest:
Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne oraz Szkoła Muzyki z Pasją Music and You

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki

Partnerami wydarzenia są:
– Toyota – Grupa Cygan skupiająca 4 Autoryzowane Stacje Toyoty: w Markach, Warszawie i Poznaniu, stację Lexus Warszawa Żerań oraz spółkę TM Flota, zajmującą się zarządzaniem flotami samochodów.
– BLIK – metoda płatności lubiana przez miliony Polaków.
– Skłodowscy.pl – Biuro rachunkowe i Kancelaria prawno-podatkowa, których motto brzmi „…już nigdy nie będziesz sam w biznesie”.

Bilety dostępne są online – https://www.bilety24.pl/…/1185-festiwal-piano-day-2024… oraz w kasach MCER.