Jutro startuje nowy sezon Filharmonii dla Dzieci w Kobyłce

Filharmonia dla Dzieci

Filharmonia dla Dzieci to cykl koncertów, wprowadzających najmłodszych w fascynujący świat muzyki klasycznej. Projekt dedykowany jest dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym a pierwszy koncert nowego cyklu odbędzie się jutro w Kobyłce. 

Nowy sezon Filharmonii dla Dzieci otworzą Gwiezdne Wojny, Indiana Jones i wszelkiego rodzaju „Trąby kręcone do grania stworzone”, czyli instrumenty blaszane, które królują w muzyce, choćby dlatego, że ich świetne brzmienie wprawia w osłupienie nie tylko publiczność ale tez samych muzyków. Uwielbiali je królowie, stąd będzie także królewska muzyka (sprzed 300 lat! ), a reżyserzy filmowi nauczyli nas, że jeśli film ma być o kosmosie – bez „blachy” się nie obejdzie. Ale – jak to w Filharmonii dla Dzieci – nie obejdzie się przede wszystkim bez zabawy! :)) Zgadywanki, opowiadanki, rebusiki, poszukiwania. Oglądanie, zaglądanie, zadziwienie i duuuużo śmiechu. Bo śmiech i muzyka to najpiękniejsze połączenie :))

Wystąpią znakomici muzycy, soliści orkiestry Sinfonia Varsovia. Oto jakie gwiazdy zagrają dla Dzieciaczków

Jakub Waszczeniuk – Jako pierwszy trębacz wykonał z Sinfonią Varsovią kilkaset koncertów w najbardziej prestiżowych salach świata. Występował jako solista z Martą Argerich podczas festiwalu Chopin i jego Europa. Współpracuje z najlepszymi orkiestrami rozrywkowymi w Polsce: Zygmunta Kukli, Tomka Szymusia oraz big bandem Krzysztofa Herdzina w charakterze lead trumpet.

Henryk Kowalewicz – Jest wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, należy również do European Brass Orchestra. Prowadził kursy mistrzowskie na International Belgian Brass Academy w Belgii. Jest członkiem zespołu Sinfonia Varsovia Brass Quintet oraz zespołu Sinfonia Varsovia Wind Quintet, od 2007 roku jest członkiem zespołu Essentia Musica, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki dawnej, a od 2010 roku należy do zespołu Mazo Horn Quartet. Występował na wielu światowych festiwalach, w tym na festiwalu Festiwalu Perła Baroku.

Robert Żelazko -puzonista. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik und Theater w Hannoverze, oraz przez wiele lat doskonalił umiejętności u Ardasha Marderosiana – solowego puzonisty Lyric Opera w Chicago.  Wieloletni pierwszy puzonista Filharmonii Narodowej, oraz wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

 

piątek 23.02 godz. 9.30 (wiek 4-7 lat)
piątek 23.02. godz. 11.30 (wiek 7-12)
niedziela 25.02. godz.13.00 koncert rodzinny

Filharmonia dla Dzieci

Koncerty poprowadzi tradycyjnie Anna Szarek-Lisiewicz, organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku oraz Dyrektor Artystyczny projektu.

HOTEL GREGORY KOBYŁKA UL.NAPOLEONA 4

Bilety w cenie 13 zł.
Tel: 600-080-157 p.Ewa Wojciechowska -biuro fundacji,
mail: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl