Kolejne mareckie kamienice otrzymają nową elewację

2199
Mareckie kamienice Braci Briggs, fot: UM Marki

W wtorek w Urzędzie Miasta Marki podpisano umowę z firmą REMDOM, która wyremontuje 3 zabytkowe kamienice znajdujące się przy Al. Piłsudskiego.

Oferty w przetargu na remont trzech zabytkowych kamienic osiedla robotniczego (Al. Piłsudskiego 35, 37 i 39) złożyły dwie firmy: Remdom z Warszawy i konsorcjum firm Opol-ska i Dan-Bud.  W wyniku analizy dokumentów wybrana została oferta firmy Remdom, która zaoferowała wykonanie robót za kwotę 1.096.978,59 złotych w terminie do 23 listopada 2017 roku przy 60 miesięcznej gwarancji.

We wtorek 25 lipca podpisano umowę ze zwycięzcą przetargu. Zadaniem wykonawcy prac będzie remont i izolacja ścian piwnicznych, remont elewacji, doposażenie budynków w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej oraz wymiana tych okien i drzwi zewnętrznych, które są niezgodne z projektem uzgodnionym z biurem konserwatora zabytków.

Obecnie kończą się prace przy trzech kamienicach Briggsów (Al. Piłsudskiego nr 76, 78 i 80), których remont rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Tu prace wykonuje firma PHU Adam Groszek.

Źródło: UM Marki

Komentarze