Śmiertelne pobicie pod Wołominem

Policja, fot: fotolia.com

Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie informuje, że w dniu 17 lipca 2017r. w jednej z miejscowości położonych w gminie Wołomin doszło do pobicia dwudziestoośmioletniego mężczyzny, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

W dniu dzisiejszym Prokuratora Rejonowa w Wołominie  przedstawiła Dominikowi S. zarzut popełnienia przestępstwa z art. 158 §3 Kodeksu karnego, który to czyn zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a także z uwagi, iż podejrzany bezprawnie wywierał wpływ na świadka zdarzenia – przestępstwa z art. 245 Kodeksu karnego zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 5.

Tego samego Sąd Rejonowy w Wołominie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Dominika S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wcześniej tj. w dniu 22 lipca 2017r. sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy Bartłomieja M., który również jest podejrzany o współudział w dokonaniu występku będącego przedmiotem postępowania.

W śledztwie planowane są dalsze zatrzymania.

Źródło: Marcin Saduś, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie