Kronika Kryminalna Powiatu Wołomińskiego (20-26 listopada 2017)

Policja fot: fotolia.com

Utonięcie, pożar, 7 wypadków, 11 kradzieży, 4 oszustwa, 1 pijany kierowca oraz 3 przestępstwa narkotykowe to podsumowanie najnowszej Kroniki Kryminalnej Powiatu Wołomińskiego.

Do zdarzeń doszło w następujących miejscowościach:

KOBYŁKA

 • 23 listopada dyżurny Straży Pożarnej powiadomił o zadymieniu na posesji. Policjanci na miejscu zastali palącą się wiatę drewnianą. Obecny na miejscu właściciel oświadczył, że z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru wiaty w wyniku czego spłonęła doszczętnie wraz z zawartością tworzyw sztucznych i maszyn do ich przeróbki.
 • 22 listopada mieszkanka Kobyłki lat 67 powiadomiła, że n/n mężczyzna kontaktując się z nią telefonicznie na jej numer stacjonarny usiłował dokonać oszustwa. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza policji chciał wyłudzić 50 000 zł rzekomo za kaucję za wypuszczenie córki, która miała spowodować wypadek. Zgłaszająca poinformowała o telefonie synową, która powiadomiła policję. Do przekazania pieniędzy nie doszło, sprawca więcej nie dzwonił pod numer zgłaszającej. Postępowanie prowadzone będzie przez KP w Kobyłce.
 • 24 listopad, godz. 20:20, ul. Żymirskiego. Piotr K lat. 47, kierując pojazdem m-ki BMW na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącym przez to przejście 2 kobietom dokonując ich potrącenia. Dorota M-P lat. 47 odniosła obrażenia w postaci złamania kości podudzia lewej nogi, natomiast Katarzyna K. lat 41 odniosła obrażenia w postaci złamania miednicy. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Zatrzymano Prawo Jazdy kierującemu. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

KURY

 • 21 listopada pracownik firmy budowlanej powiadomił, że n/n sprawca z terenu budowy mostu dokonał kradzieży elementów szalunków budowlanych o łącznej wartości 1600 zł. Postępowanie prowadzi KP Tłuszcz.
 • 24 listopada z obory sprawcy dokonali kradzieży krowy i jałówki o wartości 5000 zł na szkodę zgłaszającego. Postępowanie prowadzi KP Tłuszcz.

MARKI

 • 21 listopad. Kradzież samochodu osobowego m-ki Toyota Verso, rok produkcji 2016, kolor biały. Wartość strat 80 000 zł.
 • 26 listopad. Kradzież pojazdu marki Toyota Yaris kol. białego, rok prod. 2015. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 50 000 zł.
 • 23 listopada Policjanci dokonali zatrzymania Krzysztofa D., przy którym ujawniono substancję plastyczną koloru brązowego, co do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jest to środek prawnie zabroniony.
 • 23 listopad, godz. 14:59, ul. Piłsudskiego. Kierująca samochodem m-ki Renault  Magdalena G. lat 29 zjeżdżając z Trasy Toruńskiej w kierunku Warszawy nie ustąpiła pierwszeństwa dla autobusu MZA linii 140 kierowanego przez Dariusz J. lat 49. Kierujący autobusem aby uniknąć zderzenia gwałtownie hamował, w wyniku czego pasażerowie ww. autobusu przewrócili się na podłogę doznając ogólnych potłuczeń i urazów: Dariusz J. uraz barku lewego, Janina L. lat 79 uraz kończyny nogi prawej, Anna K. lat 31 rany głowy. Pasażerowie przewiezieni do Szpitali w Warszawie. Pojazdy bez uszkodzeń / zbita szyba wewnątrz autobusu/. Sprawę prowadzić będzie WDŚ KPP w Wołominie.

NOWY JANKÓW

 • 20 listopad, godz. 18:42, ul. 18:42. Obywatel Ukrainy kierując po drodze publicznej samochodem m-ki RENAULT zderzył się z samochodem m-ki VOLKSWAGEN. W wyniku zdarzenia do szpitala zostali przewiezieni pasażerowie samochodu m-ki RENAULT obywatele Ukrainy. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

RADZYMIN

 • 25 listopada Policjanci WRD KPP Wołomin w miejscowości Słupno zatrzymali ujętego przez obywatela Tomasza R., który znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,5 promila i kierował pojazdem marki Opel po drodze publicznej.
 • 25 listopada Policjanci zatrzymali do kontroli Michała Rz,. u którego w pojeździe marki Citroen ujawnili środki odurzające w postaci suszu roślinnego koloru zielonego. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdu pod wpływem środków odurzających mężczyźnie pobrano krew do badań.
 • 22 listopad, godz: 07:50, ul. Jana Pawła II. Kierujący pojazdem m-ki Ford jadąc ul. Polną od strony Jana Pawła II na wysokości posesji nr 2 potrącił pieszego lat 9, który wbiegł na jezdnię z lewej na prawą stronę jezdni względem kierunku jazdy pojazdu m-ki Ford. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

STARE GRABIE

 • 24 listopad. Kradzież pojazdu m-ki Honda CRV rok prod. 2014, koloru czarnego. Wartość strat zgłaszający oszacował na około 85 000 złotych.

WOLA RASZTOWSKA

 • 23 listopad, godz. 11:20, ul. Warszawska. Rafał Z. lat 33, kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki FIAT DOBLO, potrącił pieszego Marcina S. lat 39, który wyszedł na jezdnię pod nadjeżdżający w/w pojazd. Kierujący pojazdem trzeźwy, nie odniósł obrażeń, pieszy przewieziony do szpitala, poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – 2,4 promila. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

WOŁOMIN

 • 21 listopada pracownik-koordynator dziennego Domu Seniora zawiadomił, że sprawcy dostali się na teren nieruchomości skąd skradli kosz na śmieci o wartości ok 492 zł. Łączna wartość start oceniona została na sumę ok 700 zł.
 • 21 listopad. Kradzież pojazdu m-ki Ford Transit koloru żółtego, rok produkcji 2006, wraz ze znajdującymi się w środku narzędziami podręcznymi. Suma strat ok 6 000 zł.
 • 23 listopada mieszkanka Wołomina lat 85 powiadomiła, iż na jej domowy stacjonarny nr telefonu zdzwoniła n/n kobieta, przedstawiła się jako córka i powiedziała, że potrzebuje pieniędzy, ponieważ potrąciła kobietę i może pójść do więzienia. N/n kobieta podała nr telefonu, na który zgłaszająca ma zadzwonić aby przekazać pieniądze. Zgłaszająca nie umówiła się i nie przekazała pieniędzy, nikt już do niej nie dzwonił. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 21 listopad, godz. 14:00, ul. Niepodległości. Bogumiła R. lat 54, kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki VOLVO XC60, najechała na przydrożne drzewo, które przewracając się uderzyło w idącą chodnikiem pieszą Henrykę R. lat 69. Uczestniczki zdarzenia trzeźwe. Piesza doznała ogólnych potłuczeń i została hospitalizowana. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
 • 24 listopad, godz. 10:55, ul. Niepodległości. Piotr K. lat 47, kierując po drodze publicznej samochodem m-ki VOLVO, najechał na tył samochodu m-ki TOYOTA, który następnie uderzył w przechodzącego przez ulicę po oznakowanym przejściu Stanisława R. lat 71. Pieszy z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

ZAGOŚCINIEC

 • 23 listopada mieszkaniec Zagościńca lat 67, powiadomił, iż na jego stacjonarny, domowy telefon zadzwonił n/n mężczyzna, powiedział że jego syn miał wypadek, grozi mu areszt i ma przywieźć pieniądze na łapówkę dla prokuratora aby syn nie poszedł do więzienia. W/w mężczyzna prosił aby zgłaszający przyjechał pod prokuraturę w Wołominie w celu przekazania pieniędzy. Zgłaszający rozłączył się i przyjechał do Komendy Policji. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZĄBKI

 • 25 listopada kierownik sklepu powiadomiła, że n/n sprawca po uprzednim podważeniu drzwi sklepu z wewnątrz dokonał kradzieży wyrobów tytoniowych różnych marek oraz alkoholu o wstępnej wartości 10 000 zł.
 • 24 listopada z pojazdu m-ki PEUGEOT, n/n sprawca w nieustalony sposób dokonał kradzieży dwóch przesyłek kurierskich nadanych przez firmę ORANGE w których znajdowały się telefony komórkowe wraz z umowami.
 • 21 listopad. Kradzież pojazdu m-ki LXKSUS CT 200H  koloru białego, rok produkcji 2013. Straty wynoszą 92 000 zł.
 • 23 listopad. Kradzież pojazdu m-ki BMW X6 koloru białego, rok produkcji 2012, zaparkowanego na ulicy w Ząbkach. Suma strat 200 000 zł.
 • 20 listopada mieszkanka Ząbek powiadomiła o usiłowaniu oszustwa, mającego miejsce w mieszkaniu, gdzie odebrała połączenie telefoniczne od nieznanego mężczyzny podającego się za policjanta. Wprowadził on w błąd pokrzywdzoną co do okoliczności, dążąc do doprowadzenia pokrzywdzonej do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem o nieustalonej wartości, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął. Postępowanie prowadzi KP Ząbki.

ZIELONKA

 • 22 listopada sprawca wykorzystując nieuwagę pracowników, dokonał kradzieży z terenu budowy remontowanej szkoły młotowiertarki marki MAKITA. Suma start 1 130 złotych.
 • 23 listopada Funkcjonariusze KP Zielonka zatrzymali Jakuba J., przy którym ujawniono torebkę foliową z zawartością środków odurzających w postaci suszu roślinnego koloru zielonego.
 • 26 listopad, godz: 08:30, ul. Wolności. Adam Z. (wędkarz), zawiadomił telefonicznie, że na stawach Glinianki w miejscowości Zielonka ujawnił w wodzie pływające ciało kobiety ubrane w czarną kurtkę z żółtą kamizelką odblaskową. Wiek około 50-60 lat. Przybyli na miejsce policjanci zastali karetkę pogotowia, której lekarz wystawił kartę informacyjną z zapisem zgon nieoczekiwany, zanurzenie i utonięcie w wodach terytorialnych. Kobieta nie posiadała przy sobie dokumentów. Brak zewnętrznych obrażeń ciała. Po wykonaniu czynności procesowych decyzją Prokuratora Rejonowego z Wołomina zwłoki skierowano na sekcję do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. W wyniku pozyskanej informacji ustalono, że w/w kobietą może być 70-letnia mieszkanka Kobyłki. Postępowanie prowadzi KP Zielonka

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik KPP Wołomin