Policja fot: fotolia.com

W ubiegłym tygodniu doszło między innymi do 2 wypadków, w których zginęły dwie osoby, zatrzymania 4 nietrzeźwych kierowców oraz 14 kradzieży.

 

ŁYSOBYKI

 • 24 października sprawca wykorzystując nieobecność domowników nieustalonym narzędzie wyważył drzwi balkonowe a następnie z jednego z pomieszczeń dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 20 000 zł na szkodę zgłaszającej.

KOBYŁKA

 • 25 października. Kradzież z terenu posesji roweru m-ki KROSS LEA kol. fioletowo pomarańczowy. Straty 800 zł.
 • 26 października sprawcy poruszający się samochodem marki Hyundai wykorzystując nieuwagę pracowników, z terenu budowy dokonali kradzieży pilarki do cięcia betonu o wartości 7000 zł na szkodę zgłaszającego. W toku przeprowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze KP Kobyłka dokonali zatrzymania Patryka W. (l. 18) jako osobę podejrzewaną o dokonanie wspólnie i w porozumieniu z drugim n/n mężczyzna kradzieży piły do cięcia betonu.

MARKI

 • 25 październik. Kradzież pojazdu marki Toyota Prius, koloru białego, rok produkcji 2011. Wartość strat wynosi 40 000 zł.

MIĘDZYLEŚ

 • 23 października sprawca w nieustalony sposób dokonał kradzieży krowy maści białosiwej z nieogrodzonego pastwiska. Straty 4000 zł.

PODMYSZADŁA

 • 28 października sprawca po uprzednim przecięciu siatki ogrodzeniowej dostał się na teren posesji a następnie zerwał kłódkę w drzwiach wejściowych w budynku gospodarczym i dostał się do środka skąd zabrał w celu przywłaszczenia kompresor. Wartość strat 300zł na szkodę zgłaszającej.

POŚWIĘTNE

 • 23 październik, godz. 06:00, ul. Jana Pawła II. Jerzy B. lat 23, kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki Toyota Yaris, uderzył w jadącego rowerem Stanisława K. lat 69, który wyjechał z drogi podporządkowanej. Kierujący pojazdem trzeźwy, rowerzysta w stanie ciężkim przewieziony do szpitala (brak możliwości pobrania krwi do badania). W trakcie wykonywania czynności Policjanci zostali poinformowani o zgonie w szpitalu Stanisława K. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

RADZYMIN

 • 29 października Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej Pawła M., który znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,2 promila kierował samochodem marki PEUGEOT po drodze publicznej.

SŁUPNO

 • 25 października sprawca po uprzednim podważeniu drzwi wejściowych dostał się do pomieszczeń mieszalni lakierów. Na chwilę obecną zgłaszający nie stwierdził żeby coś zostało skradzione. Wartość strat 2000 zł.
 • 26 października sprawca wykorzystując sen domowników w nieustalony sposób otworzył bramę przesuwną zabezpieczoną siłownikami, a następnie z terenu posesji dokonał kradzieży pojazdu marki Hyundai Tucson, suv, koloru czarnego, rok produkcji 2015, diesel o pojemności 2 litrów, napęd 4X4. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 145 000 zł.

TŁUSZCZ

 • 28 października Policjanci w trakcie czynności ustalili, że Stanisław S. lat 57, kierujący Oplem na ul. Nowej skrzyżowanie z Majową, doprowadził do zderzenia z sam. Skoda. Następnie kierujący Oplem oddalił się z miejsca zdarzenia. Zastano go w miejscu zamieszkania i sprawdzono stan trzeźwości (3,3 promila). W trakcie rozpytania mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji, zatrzymano mu prawo jazdy.

WAGAN

 • 23 października Policjanci KP Tłuszcz realizując uzyskaną interwencję w kompleksie leśnym miejscowości Wagan na gorącym uczynku demontażu Toyoty Auris, zatrzymali trzy osoby: Adama N. lat 25, Jana T. lat 40 oraz Mariusza B. lat 29. Pojazd Toyota Auris po sprawdzenie okazał się poszukiwany przez KP W-wa Wawer. Ponadto na miejscu zabezpieczono dwa pojazdy: Opel Vectra i WOLKSWAGEN, które służyły do popełnienia przestępstwa.

WOLA RASZTOWSKA

 • 26 października Policjanci podczas wykonywania czynności służbowych przy zdarzeniu drogowym, ujawnili iż Tomasz K. (lat 38) doprowadził do zdarzenia drogowego kierując maszyną budowlaną – koparką, z innym pojazdem m-ki Volvo. Podczas sprawdzenia okazało się iż Tomasz K. posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 24.01.2019 r wydany przez Sąd.

WOŁOMIN

 • 27 października Policjanci podczas interwencji w barze zatrzymali Roberta S. lat 44, który będąc w stanie upojenia alkoholowego wszczął awanturę z pracownikami i klientami baru a następnie znieważył słowami wulgarnymi interweniujących policjantów.
 • 24 październik, godz. 17:45, ul. Wileńska. Grzegorz G. lat 60, wykonując manewr skrętu autobusem m-ki SETRA z ulicy Wileńskiej w ulicę Legionów w Wołominie, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, Barbarę J. lat 81, po czym piesza została wciągnięta pod ww. autobus w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu. Kierowcę autobusu przebadano alkometrem A 2.0 – trzeźwy, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.
 • 24 października Prokurator Rejonowy w Wołominie przychylił się do wniosku Komendanta Komisariatu Policji w Markach i zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu w Komisariacie Policji w Markach, nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej wobec Szymona W. lat 34 podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną.
 • 27 października Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem kontaktowania się osobistego z pokrzywdzoną oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 10 metrów wobec Roberta K. l. 55 podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad pokrzywdzoną.

WÓJTY

 • 27 października na drodze publicznej funkcjonariusze KP Jadów zatrzymali nietrzeźwą kierującą pojazdem m-ki NISSAN, Honaratę Ł. z wynikiem 1,0 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

ZĄBKI

 • 25 października z pomieszczenia piwnicznego po uprzednim zerwaniu kłódek, dokonano zaboru dwóch rowerów górskich jeden marki Tiesso koloru czarnego i drugi rower marki CICLO koloru niebiesko-biały. Straty wynoszą 2000 zł.
 • 25 października z garażu wolnostojącego sprawca dokonał zaboru mienia w postaci czterech kół aluminiowych wraz z oponami o średnicy 16 cali, opony marki Laufenn. Straty wynoszą 3000 zł na szkodę zgłaszającego.
 • 27 października w mieszkaniu zgłaszającej, n/n kobieta zaproszona przez zgłaszającą, wykorzystując moment przyśnięcia dokonała kradzieży porcelanowej szkatułki znajdującej się w mieszkaniu z zawartością pierścionka złotego z rubinem, róży z kości słoniowej oraz srebrnej broszki. Suma strat 20 000 zł.
 • 28 października funkcjonariusze zatrzymali Jakuba K. lat 29, jako osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży laptopa marki HP. Do kradzieży doszło na przystanku autobusowym przy ulicy poprzez wyrwanie sprzętu z rąk. Pokrzywdzona wołając o pomoc zaalarmowała przechodniów, którzy ruszyli w pościg za sprawcą. Przy jednej z uliczek wewnętrznych mężczyzna został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany policjantom.
 • 27 października. Kradzież pojazdu marki Alfa Romeo 147 koloru czerwonego, rok produkcji 2007, typ nadwozia hatchback. Pojazd od 10 miesięcy stał niesprawny przy ulicy w Ząbkach, a zaboru dokonano w okresie ostatnich trzech miesięcy. Straty wynoszą 10 000 zł.
 • 29 października Funkcjonariusze w trakcie czynności przy kolizji ujawnili, że jeden z kierowców ob. Ukrainy kierował pojazdem marki SEAT będąc w stanie nietrzeźwości 2,7 promila.

ZIELONKA

 • 24 października sprawca po uprzednim wyważeniu drzwi balkonowych pod nieobecność właścicieli dostał się do wnętrza domu skąd dokonał kradzieży złotej biżuterii oraz waluty – korony norweskiej oraz polskich złotych.
 • 25 października Policjanci podczas interwencji zatrzymali Tomasza M. lat 27, u którego w trakcie przeszukania odzieży wierzchniej w kieszeni spodni ujawnili torebkę plastikową z zawartością suszu roślinnego barwy zielono – szarej, (marihuana).

opracował: asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Komentarze